BBP GENEL BAŞKANINDAN SERT AÇIKLAMALAR!

21 Ekim 2015 Çarşamba, 17:08

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinden ayrılarak başka partiye geçen isimlerin Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını kullanarak siyaset yaptığını ileri sürerek sert açıklamalarda bulundu.

 

Destici, Şehzadeler ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret ederek Manisa milletvekili adaylarıyla gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Partisin 81 ilde 550 milletvekili adayı ile seçime girdiğini hatırlatan Destici, iktidar, ana muhalefet ve muhalefet partilerini eleştirdi.

İktidar, ana muhalefet ve muhalefet partilerinin Türkiye’deki sorunlar karşısında duruşlarının ortada olduğunu ileri süren Destici, “Milletimizin temel problemlerinin hiç birisi çözülmüş değil. Birinsin bile çözülmüş olduğunu söylerlerse o zaman gidip mevcut partilere oy verebilirler. Terör sorunu mu çözüldü, artarak canımızı yakmaya devam ediyor. Güvenlik sorunumuz mu hal oldu. Son patama ile birlikte başkentin bile güvensiz olduğunu gördük. İşsizlik sorunu mu çözüldü, yoksulluk sorunu mu çözüldü, çiftçimizin problemi mi çözüldü? Türkiye’de adalet sistemi, hukuk sistemi yerle bir olmuş” diye konuştu.

Türkiye’nin kötü bir dış politika ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Destici, “Kıbrıs Rum Kesimi gelmiş Türkiye’ye kafa tutuyor. Avrupa birliğinde veto uygulayacak noktaya geldi. Ermenistan’a sesimiz çıkmıyor. Suriye’nin kuzeyinde PKK, PYD adıyla devlet kuruyor. Türkiye seyrediyor,  seyretmekle de kalmıyor. Amerika PYD’ye yardım ediyor. Türkiye’de Amerika ile müttefikliğe devam ediyor. Üslerini ABD’ye açıyor” şeklinde konuştu.

Mevcut sorunların sorumlusu olarak iktidar partisini işaret eden Destici, ana muhalefetin de sorumluluk payı olduğunu belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisi de hep mecliste ve maalesef o da yapıcı bir politika ortaya koymayarak bütün bu yanlışlara ortak oldular ya da göz yumdular. HDP’yi zaten hiç söylemiyorum. Çünkü PKK ile araya mesafe koymadığı sürece bizim muhatabımız değildir” ifadelerini kullandı.

1 Kasım’da milletin doğru tercihi vereceğine dikkati çeken Destici, “Onun için milletimiz bu seçimlerde safını belirleyecektir. Aynı yollardan giderlerse aynı yere çıkarlar. Dolayısıyla aynı partileri desteklemeye devam ederlerse meclise göndermeye devam ederlerse aynı sonuçla karşı karşıya kalacaklar” dedi.

Bu tarafta 23 yıllık mazisi, pırıl pırıl, tertemiz kadroları ve milletin ve memleketin tüm problemlerini çözebilecek projelere sahip olan Büyük Birlik Partisi var. Tercih milletindir. Büyük Birlik Partisi her zaman doğrunun, mazlumun yanında; yanlışın ve zulmün karşısında olmuş bir siyasi partidir. 23 yıl doğru söylemiş doğrunun yanında durmuştur. Bedeli de ne olursa olun yanlışın karşısında durmuş tek siyasi hareket ettir. İçten ve dıştan hiçbir mihrakın, hiçbir gücün bugüne kadar kontrol altına alamadığı hiçbir kişiye ya da güce borcu olmayan tek partidir. Büyük Birlik Partisi sadece seçimlere girip çıkmak için kurulmuş bir siyasi parti değildir. Fikri ve misyonu olan, önceliği, millet, memleket, devlet ve Türk İslam coğrafyası olan bir siyasi harekettir. Ülke ve devlet çıkarını her zaman parti çıkarının üzerine koymuş bir hareketiz.

Destici son olarak şunları söyledi: “Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi Büyük Birlik Partisidir. Davası bu partidedir. Muhsin Yazıcıoğlu hayattayken 207 yılında ve onun öncesinde bekledikleri siyasi ikbale ulaşamayınca hem de alçakça, haksızca ithamda bulunarak terk edenler bugün Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir