Başkan Eryılmaz, Bakan Pakdemirli’ye tepki gösterdi

24 Aralık 2020 Perşembe, 14:53

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı Esenyurt Mahallesi Oğulcak mevkiindeki Ali Tekin isimli vatandaşa ait koyun ağılında çıkan yangın sonucu telef olan 70 küçükbaş hayvanın yerine “Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla 120 koyun ile 1,5 ton küçükbaş yemi hediye edildi”, haberi yalan çıktı. Hayvancılar, kendi arasında topladığı imece yardımının Bakan Pakdemirli’i yapmış gibi servis edilmesine tepkilerini dile getirdi. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz konuyla ilgili basın açıklaması yayınlayarak, “Yapılan bu yalan haber halkımızın güzel dayanışma örneğine gölge düşürmüştür” dedi.

Geçtiğimiz ay çıkan bir yangın sonucunda Manisa’nın Demirci ilçesinde yaşayan Ali Tekin’in ağılı yanmıştı. Yanan ağılda 70 koyunu telef olan Ali Tekin’in yardımına yaşadığı mahallenin sakinleri ve civar illerdeki hayvancılar koşarken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de 1.5 ton küçükbaş hayvan yemi hediye etmişti. Basına servis edilen haberlerde, “Bakan Pakdemirli’nin 120 koyun ve 1.5 ton küçükbaş yemi hediye ettiği” bilgileri yer almıştı. İşin aslının öyle olmadığı ve Bakan Pakdemirli’nin 120 koyun hediye etmediği çok geçmeden anlaşıldı. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, halkın çok güzel bir dayanışma örneği gösterdiğini söyleyerek, çıkan haberlerin bu dayanışma örneğine gölge düşünürdüğünü belirtti. Başkan Eryılmaz: “Demirci ilçemizin Esenyurt Mahallesi’nde yaşayan Ali Tekin isimli vatandaşımızın ağılında geçtiğimiz ay yangın çıkmış ve 70 koyunu telef olmuştu. Bu üzücü olay sonrasında Esenyurt Mahalle Muhtarı İbrahim Şalgam’ın öncülüğünde Esenyurt Mahallesi sakinleri Ali Tekin’in yaralarını sardı. Geçtiğimiz hafta Ali Tekin ile görüşen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görüşmenin ardından aileye 1.5 ton küçükbaş yemi göndermiş. Kendisine gönderdiği yem için çok teşekkür ederiz. Ama medyada çıkan “Manisa’nın Demirci ilçesinde çıkan yangında 70 koyunu telef olan besici aileye, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla 120 koyun ile 1,5 ton küçükbaş yemi hediye edildi.” haberinin maksadı nedir? Sayın bakan 120 koyun göndermediği halde neden böyle bir haber servis edilmiştir?” diye konuştu.

‘BAKAN’IN YANLIŞINI DÜZELTMESİNİ BEKLİYORUZ’
İYİ Partili Eryılmaz açıklamasının devamında, “Manisa’nın mahallelerinden ve civar illerden imece usulü ağılı yanan hemşehrimiz Ali Tekin’e, vatandaşlarımız elinden geldiğince yardımda bulundular. Böyle güzel bir dayanışma haber olmazken, aslı astarı olmayan bir olay nasıl haber olabilir? Eğer bu haber Sayın Bakan’ın bilgisi dışında gerçekleştiyse neden bir düzenleme yayınlanmadı? Basına servis edilen bu asılsız haber, imece usulü yardımda bulunan ve günümüzde çok özel bir dayanışma örneği gösteren vatandaşlarımıza hakarettir. En kısa zamanda Sayın Pakdemirli’nin yanlışını düzeltmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir