Başkan Ergün’den önemli açıklamalarda bulundu!

04 Aralık 2017 Pazartesi, 15:49

MASKİ Genel Müdürlüğü, 17 ilçeye 270 Milyon TL’lik yatırım yapmasının ardından 732 Milyon TL’lik yatırımı da hayata geçiriyor. Başkan Ergün yaptığı açıklamada, “ Siyası amaçlarla engellenmeye çalışılan hizmetlerimizin önü kesilemeyecek” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yıllardır yapılmayan yatırımlara hayat veriyor. 101 Mahalle Projesi ile 17 ilçede sağlıklı altyapılar inşa edilmesinin ardından 154 Mahalle Projesiyle de altyapı yatırımları tüm hızıyla sürdürülüyor. Altyapı çalışmalarının yanı sıra üstyapı çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü, daha temiz bir Gediz ve Bakırçay Havzası için atıksu arıtma tesisleri ile daha temiz bir çevre için yoğun mesaisine devam ediyor. İçme suyu depolarında yapılan bakım onarım ve revizyon çalışmaları ile sağlıklı su temini için yoğun mesai harcayan MASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu arıtma tesislerinin yanı sıra dere yataklarının günlük hayatı olumsuz yönde etkilememesi için ıslah, korkuluk ve temizlik çalışmalarına da büyük önem veriyor.

Mahalleler dönüşümü MASKİ ile yaşıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, 101 Mahalle Projesi kapsamında il genelinde 115 Milyon TL yatırım ile bin 290 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattını yeniledi. 154 Mahalle Projesi kapsamında da 200 Milyon TL yatırımla içme suyu, kanalizasyon, enerji temini dere ıslah ve taşkın koruma projelerini hayata geçirmeye başladı. Yağışlı havalarda vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak adına 17 ilçede 71 kilometre yağmursuyu hattı inşa eden MASKİ, öncelik sırasına göre belirlediği noktalarda çalışmalarına devam ediyor.

İçme suyu sistemleri MASKİ’nin kontrolünde

275 adet içme suyu deposunda bakım-onarım ve revizyon çalışmasını tamamlayan MASKİ, 460 adet deponun daha bakım-onarım çalışmasına start verdi. Ayrıca, bugüne kadar 190 adet sondaj çalışması gerçekleştirilmesinin yanı sıra 52 noktada daha çalışmalar devam ediyor. Vatandaşların daha sağlıklı içme suyu tüketmeleri için 21 adet içme suyu arıtma tesisi inşa eden MASKİ, 10 Milyon TL yatırım ile 40 adet daha tesisi Manisalıların hizmetine kazandıracak.

Dere yatakları korkulu rüya olmaktan çıktı

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde 122 mahallede dere ıslah çalışmasına imza attı. 200 kilometre temizlik çalışması yapılan derelerden 430 bin ton rüsubat çıkarıldı. 28 kilometre dere korkuluk işi ile vatandaşın can ve mal güvenliği sağlandı.

Daha temiz Gediz ve Bakırçay Havzası için yatırımlar devam ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, daha temiz Gediz ve Bakırçay Havzası için ilçe belediyelerinden devralınan 13 atıksu arıtma tesisini 21 buçuk milyon TL yatırım ile işletmeye aldı. 2016 yılında işletmeye alınan tesisler sayesinde 22 Milyon metreküp evsel nitelikli atıksu arıtarak doğaya sağlıklı bir şekilde salındı.

141 Milyon TL bütçe ile Manisa merkez, Turgutlu, Gördes ve Soma’da atıksu arıtma tesisleri inşa edildi. 17 Mayıs 2017 tarihinde Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştiren MASKİ, Gördes ve Soma Atıksu Arıtma Tesislerini ön işletmeye aldı. Manisa merkezde inşa edilen ve 2018 yılının başında ön işletmeye alınacak olan tesis ile birlikte yılda 73 milyon metreküp atıksu doğadan sağlıklı bir şekilde uzaklaştırılacak. İl genelinde 70 milyon TL gibi bir bütçe ile 8 adet atıksu arıtma tesisinin planlama süreci devam ederken Alaşehir merkeze inşa edilecek tesisin 30 Ekim’de ihalesi gerçekleştirildi. Alaşehir Kavaklıdere Mahallesi, Kırkağaç İlyaslar Mahallesi, Selendi, Sarıgöl, Demirci, Köprübaşı ile Yunusemre Muradiye Mahallesi’ndeki tesisler için ise çalışmalar devam ediyor.

“Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz”

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 4’üncü hizmet yılında 365 gün 24 saat prensibiyle çalışarak çözülemez denilen sorunları bir bir çözüme kavuşturduklarını belirterek, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bugüne kadar 270 milyon 560 bin TL’lik yatırımı hayata geçirdik. Devam eden ve planlanan projelerimiz için ise 732 milyon 300 bin TL’lik bir bütçe ayırdık. İdare olarak 17 ilçesiyle kalkınmış bir Manisa için dev projelere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Manisa için hep daha iyisini, daha güzelini yapma heyecanımızı asla yitirmedik, yitirmeyeceğiz. Biz, gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz. Siyasi amaç güderek hizmetleri yavaşlatmaya çalışan çevreler,  bizim Manisa’mıza olan hizmet sevdamızı asla engelleyemezler” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir