Başkan Ergün, “Bazı Konuları Külliyeye Götürmek İstemiyorum”

15 Mart 2018 Perşembe, 19:33

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuğu olduğu canlı yayın programında siyasi olarak engellendikleri borçlanma yetkisi, Ali Rıza Çevik Okulu Projesi ve ittifak konularına da değindi. Yerelde çözüm noktasında buluşulamayan noktaları çalacağı başka bir kapıyla açabileceğini belirten Başkan Ergün, “Külliyeye ulaşmasını da bilirim” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Televizyonu ve ETV ortak yayınında konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Manisa’nın aynı anda iki sorununu çözecek olan Ali Rıza Çevik Okulu projesinin gerekli hazırlıklarını tamamladıklarını ve ilgili bakanlıklara ulaştırdıklarını ve hatta konu üzerine Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un ‘Başkanım gerekli evrakları gönder, hemen hallediyorum’ şeklinde söylemlerde bulunduğunu ve hatta basına servis ettiğini hatırlatan Başkan Ergün, “Ali Rıza Çevik’de hala bir gelişme yaşanmadı. Murat Baybatur, görüştüğüm bir milletvekili. Başkanım gerekli evrakları gönder, hemen hallediyorum. 3 ay geçti, hala ses seda yok. Bunun yanı sıra 2017 yılında Ocak ayında Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’mizin almış olduğu 200 milyonluk borçlanma yetkisi var. Eylül ayında 100 milyon liraya düşürülmek suretiyle onaylandığı bilgisi tarafımıza verildi. Ama hala onay yazısı gelmedi. Bu konularda sonuç alamazsak biz de başka kapıyı çalarız. Ben daha oraya gitmedim. Külliyeye ulaşmasını da bilirim. Bazı konuları oraya götürmek istemiyorum. Alıştım ben artık bu durumlara. Daha kim bilir neler olacak” diye konuştu.
Profesyonel Futbol Takımlarının Bağışları Sorgulansın
Manisa’da yerel bir gazete tarafından 3 yıl önce Manisa Büyükşehir Belediyespor’a yapılan bağışın manşet haline getirildiğini ve konunun Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu tarafından TBMM’ye taşındığını belirten Başkan Ergün, “Büyükşehir’den büyük haraç diye manşet haline getirilen bu konuyu yargıya taşıdım. Biz kimseden zorla para almadık. Mecliste de bu konu gündeme geldi. Ben de ilgili milletvekilimize buradan sesleniyorum. Tüm profesyonel liglerdeki futbol takımlarının bağışları sorgulansın” diye konuştu.
“Bu filmleri çok gördüm”
Manisa’da 2. Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım töreninde de konuyu açıkladığını ve yerel bir gazete tarafından siyaset yapmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyespor’a yapılan 4 bin liralık bağışın ‘Büyükşehir’den Büyük Haraç şeklinde manşet yapıldığını aktaran Başkan Ergün, “İkinci amatörde bulunan 54 takıma yardımda bulunduk. Bugün orada da söyledim. Yerel bir gazete, 3 sene önce yapılan bir bağışı 4 bin liralık bağışı haraç toplamışız diye haber yapıyor. Adam bağış yapmış, zorla silah mı dayadık başına. Adam makbuzla kulübün hesabına yatırmış. Gazetenin biri büyükşehirden büyük haraç diye başlık atıyor. TBMM’ye Mazlum Nurlu tarafından önerge verildi. Bende, Mazlum Nurlu’ya şöyle bir öneride bulunayım. Türkiye’de bütün profesyonel liglerdeki bütün futbol takımlarının yapılan bağış ve yardımların neticesini istesin, yoksa ben isteyeceğim. Bugün 3 binin üzerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çocuğumuz var. Binin üzerinde çocuğumuz yüzme branşında hizmet alıyor, cimnastiik, judocu, badmintoncularımız var. Futbol, voleybol, basketbol takımlarımızın başarıları ortada. Bu başarılar görülmüyor. Hazımsızlık, nerden algıyı Cengiz Ergün için bozarız? Başakşehir, Osmanlıspor’u falan sorsalar ya. Bunlarla uğraşmaya başladık. Siyaset bu, bundan sonra çok olur. Ben bu filmleri çok gördüm” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir