AZMİ AÇIKDİL 3’TE 3 OLACAK

09 Mart 2014 Pazar, 14:54

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Kaynak mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Kahveyi dolduran mahalle sakinlerine “Sizin mahallenizde hizmet anlamında tek eksiklik otopark” diyerek projelerinden bahseden Açıkdil,” Bizlere büyük bir ilgi var gittiğimiz yerlerde 3-0 yapacaksınız hem Yunusemre’yi hem Büyükşehir’i hem de Şehzadeleri kazanırsınız diyorlar.” şeklinde konuşarak gördükleri ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
“Gelişen Kente Deneyimli Başkan” sloganı ile yola çıkan Milliyetçi Harket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.Kaynak mahallesini ziyaret eden Açıkdil,yağan yağmura aldırış etmeden kahveyi dolduran mahalle sakinlerine seslendi.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ziyaretini değerlendiren ve Manisa’da Milliyetçi Hareket Partisi’ne büyük bir teveccüh olduğunu belirten Açıkdil şöyle devam etti;” Çeşitli kahvelere giriyoruz her tarafı geziyoruz herkeste merakla dinliyor en sonda Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeliyi Soma’da karşılamaya gittik. Gittiğimizde yağmur yağmıyordu kadınlar çocuklar somalılar toplanmıştı başkanımız gelsinde bir elini sıkıp hoşgeldin demek için yağmur yağmaya başladı biz arabaya kaçtık o insanlar şemsiyenin altında bir tanesi bile ayrılmadı.Sayın Genel Başkanımızı karşıladık Soma merkeze gittik konuşmak için seçim otobüsünün üstüne çıktığında somalıların meydanı doldurduğunu gördük. Hepsi somalıydı bir tanesi bile diğer illerden gelmemişti. Diğer ilçelerde de kalabalık giderek arttı. Ancak yoğun ilginin iki sebebi var.Birincisi Büyükşehir olduktan sonra Cengiz Ergün Manisamıza yaptığı hizmetleri ilçelere çok güzel tanıttı bir de genel başkanımız geldiği için.Durum böyle olunca Milliyetçi Hareket Partisine teveccüh kaçınılmaz oldu. Peki neden bu teveccüh var son zamanlardaki yolsuzluklar haksızlıklar çalıp çırpamalar artık milletin boğazına kadar geldi vatandaşlarımızda başımızdan gitsinler diye bir serzeniş var.Yolda karşılattığımız insanlar çok çalışın oyumuzu size veriyoruz sizin partinizden değiliz ama birlik olup gönderelim diyorlar.Tabi bu yerel seçim bu seçimlerde belediye kazansa da gitmezler ama belleri kırılır dizlerinin bağı çözülür genel seçimlere gidemezler.”
3’te 3’te Olacak
Manisa’da ve ilçelerinde hatta birçok ilde Milliyetçi Hareket Partisi rüzgarının estiğini söyleyen Açıkdil, seçimler ile ilgili şu şekilde konuştu;”Biz elimizden geldiği gibi üstlendiğimiz görevi layığı ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Her zaman her gittiğimiz yerde göreve geldiğimizde belediye olarak ne gibi hizmetler yapacağımızı anlatıyoruz. Anlattıklarımız,projelerimize büyük ilgi var. Ve inanın her gittiğimiz yerde 3-0 yapacaksınız yani 3’te 3 yaparak Yunusemre ilçesinde benim, Büyükşehir de Cengiz Ergün’ün ve Şehzadelerde de Cem Çöllü’nün alacağını söylüyorlar. Gidişata bakılırsa da 3’te 3 olacak.”
Haydar Deresinin Üstü Tamamen Kapanacak
Akmescid,Kaynak ve Tevfikiye mahallerinde Belediyenin planlarının yerleştiğinii ve birçok projesinin tamamladığını belirten Açıkdil;” Bir tek lalapaşa ve kaynak mahallerinde imar planı yapılması ve otopark sorunun çözlümesi gerekiyor.Akmescid mahalllesinde trafo vardı onu ve belediyenin büfesini kaldırdık, yeni bir park yaptık hem mahalle rahatladı hem de bir meydan ortaya çıktı. Kaynak mahallesi ile ilgili de yarım kalan Haydar deresinin üst kapama çalışmaları tamamlanacak ve mahsen çeşmesinin karşısında cam ağaçlarının olduğu yerde güzel manzaralı bir cafeterya yapacağız.” şeklinde konuştu.
Sosyal Belediyecilik için Proje Yağmuru
Yunusemre ilçesinde kalan 62 köy ve 3 beldeyi 6 aydır ziyaret ettiğini ve Yuntdağ köylerinde yaşam şartlarının kötü olduğuna dikkat çeken Açıkdil, köylere hizmet gitmesi gerektiğini ve belediye elinin uzanması gerektiği için sosyal belediyeciliğin şart olduğunu söyleyerek,sosyal belediyeceilik anlayışı ile geliştridiği projeleri anlattı. İlk önce tüm projelerini hayata geçirebilmek için vatandaşlık karnesi ile hemşerilerimizin aile durumu,çocuk sayısı,geliri,kaç kişi çalışıyor vb gibi bilgilerinin belirlenmesi gerektiğini söyleyen Açıkdil;” Gençlik merkezi, çocuk kulüpleri, çocuk merkezi, engelli köyü,yaşlılar köyü, öğrenciler için çamaşır merkezi, esnaf şenliği, el sanatları kursları gibi birçok projeyi muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte hayata geçireceğiz. Çünkü biz göreve geldiğimizde çocuklara,yaşlılara hiç hizmet gitmeyen Yuntdağ köyüne hizmet götürmek istiyoruz.O yüzden bu takım şeyleri yapmak zorundayız.” dedi.
Bir Oyumuz Var İyi DÜşünün
30 Mart seçimlerinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Açıkdil;” Bir oyumuz var ne farkeder demeyin hükümetin gidişatına bir dur demek için oyunuz çok önemli. Bir de Yunusemre ilçesi için seçeceğiniz kişi de çok önemli çünkü gelecek 10-20 yılımız planlacak. Gelişen dünya şartlarında 10 yıl geri kalmamak için planlamayı iyi yapacak birini seçmeniz gerekiyor. Gelişigüzel gidip mührü basmayın ölçüp biçin çocuklarımızın istikabili için kimi seçtiğinizi bilmelisiniz. ” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir