ANADOLU PARTİSİ MANİSA’DA İL BİNASI BULAMADI!

16 Aralık 2014 Salı, 12:01

Türkiye’de yaklaşık 60 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan Anadolu Partisi, Manisa’da il başkanlığı için yer bulma arayışında. Henüz bir yer bulamadıklarını belirten partinin İl Başkanı Tevfik Kayserili, partiye çok sayıda vatandaşın üye olmak için beklediğini söyledi.

Ferdi UZUN

CHP’li Emine Ülker Tarhan’ın partisinden istifa ederek kurduğu Anadolu Partisi, Türkiye genelinde 60 ilde yapılanmasını tamamlamışken Manisa’da il başkanlığı için henüz bir yer bulamadı. Yer arayışlarında olduklarını belirten partinin İl Başkanı Tevfik Kayserili, özellikle CHP’li vatandaşlardan partiye üye olmak için yoğun taleplerin olduğunu söyledi. Şuanda resmi üye kayıtlarını yapamadıklarını ifade eden Kayserili, “Kısa bir süre sonra il binamızı temin edip yerleşeceğiz. Şuanda katılımlar çok sayıda. 8 ilçede yapılanmamızı tamamladık. Türkiye genelinde 60 ilde başkanlığımız kuruldu. Şuan da resmi üye kaydımız yok ama talep çok fazla” dedi. Emine Ülker Tarhan’ın Manisa’ya gelmesi konusunda kendisini davet ettiklerini belirten Kayserili, “Genel başkanımıza Manisa’ya gelmesi konusunda halkın yoğun taleplerinin olduğunu ilettik. Kendisinin de Manisa’ya gelmek için isteğinin olduğunu söyledi. Tüm bunlar süreç içerisinde belli olacak” dedi.

“Seçimlere hazırlanacağız”

Başkan Kayserili, “Kısa süre içerisinde yapılanmamızı tamamladıktan sonra diğer partiler gibi bizler de seçimlere hazırlanacağız. Yorucu ve uzun bir Maraton olacak. Üyelerimizin de katılımıyla seçimlerde yoğun tempoyla gireceğiz. Önümüzdeki hafta bir toplantı yapılması gereken konularda açıklamalarda bulunacağız” diye konuştu.

 “Önce kendilerine yer bulsunlar”

Öte yandan CHP İl Başkanı Cahit Kaplan da şuana kadar hiçbir CHP’linin Anadolu Partisi’ne geçme girişiminde bulunmadığının altını çizerek,  “Önce kendilerine yer bulsunlar bakalım ondan sonra görelim onları. Şuanda parti içerisinde hiçbir CHP’li gidip de Anadolu Partisi’ne üye ve geçiş girişiminde bulunmamıştır. Böyle bir şeyde parti içerisinde asla konuşulmamıştır” dedi.

Partinin amblemi

“Büyük umutlarla geldiğim CHP’den istifa ediyorum” diyen Tarhan, istifa gerekçesini “CHP yönetiminin vahim tercihlerini değiştirmeyeceğini anladığımdan” ifadesiyle açıklamıştı. Anadolu Partisi’nin amblemi için güneş ve ay çiçeğinden oluşan bir görsel kullanıldı. Güneş, Anadolu ve umudu; ay çiçeği ise Trakya’yı sembolize ediyor.

 

 

2 Yorum

 1. Ozan Sel

  20 Aralık 2014 at 19:13

  şuanda çok yakın tanıdığım ve Chp den istifa ederek Anadolu Partisi’ne geçen
  dört kişi tanıyorum. Partideki toplamları ise 11 kişi.
  Cahit Bey yalanla siyasete çabuk alışmış, tebrik ederim.
  Yer konusu içinde “önce kendilerine yer bulsunlar” demiş.
  Bu bir süreç işi, illa ki bi yer bulunacak. Böyle dar bir vizyona sahip,
  ucuz laf eden birini nasıl başkan yapmışlar, şaşılacak şey doğrusu

 2. Ozan Sel

  21 Aralık 2014 at 17:46

  Yorumumu sildiğiniz için tekrar yazıyorum.

  CHP’den istifa ederek Anadolu Partisi’ne geçen, hatta kuran çok yakın tanıdığım dört kişi ve toplam parti de ise, 11 kişi var.
  İspatını, istifa dilekçelerini talep ederek ya da sorarak edinebilirsiniz.

  Cahit Bey yalan siyasete çabuk adapte olmuş olacak ki, net bir ifade ile kimse yok diyor.
  “onlar önce kendine yer bulsun” gibi sığ ve ucuz ifadeler kullanan Cahit Bey’e bunun bir süreç işi olduğunu hatırlatmak isterim.

  Cahit Bey’in “siyaset anlayışını” ve sizin “tarafsız gazetecilik” anlayışınızı alkışlıyorum.
  Bu yorumu da silecek misiniz? yoksa Yaptığınız hatayı fark edip, bir özür anlamında bu yorumu insanların okuması için burada tutacak mısınız? merak ediyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir