ALAŞEHİR’DE CENGİZ ERGÜN’E ŞÖLEN GİBİ KARŞILAMA

19 Şubat 2014 Çarşamba, 14:53

ALAŞEHİR ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçedeki ikinci gününü Ilgın, Caberfakılı, Işıklar ve Tepeköy ziyaretleriyle tamamladı. Gittiği tüm köylerde havai fişekler eşliğinde karşılanan Ergün, Manisa Belediyesi’nde reformlar yaparak Manisa’yı yaşanabilir bir kent haline getirdiklerini, tüm bu değişimlerin il bütününde ayrım yapmadan ulaştırılacağını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Alaşehir ilçesinde bulunan MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçedeki ikinci gününü Ilgın, Caberfakılı, Işıklar ve Tepeköy ziyaretleriyle tamamladı. Alaşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Karaçoban ile birlikte ilk olarak Ilgın Köyü’nü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, havai fişekler eşliğinde karşılandı. Tüm köy sakinleriyle tek tek tokalaşan Ergün ve Karaçoban, kendileriyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi. Ergün ve Karaçoban, daha sonra Caberfakılı Köyü’nü de ziyaret ederek, köy sakinleriyle bir araya geldi. Burada da havai fişeklerle karşılanan Ergün ve Karaçoban, köyü adeta şölen alanına çevirdi.

Manisa’yı yaşanabilir bir kent haline getirdik

Ardından Işıklar Köyü’ne geçildi. Havai fişekler eşliğinde köy sakinleriyle buluşan ve vatandaşları selamlayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, daha sonra köy kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Manisa Belediyesi’nde oluşturdukları mali disiplinin ardından Manisa’yı adeta yeniden inşa ettiklerini anlatan Ergün, ayrım yapmadan kent merkezindeki her mahalleye eşit hizmeti ulaştırdıklarını vurguladı. Manisa Belediyesi’nde reformlar yaparak Manisa’yı yaşanabilir bir kent haline getirdiklerini de sözlerine ekleyen Ergün, tüm bu değişimlerin il bütününde ayrım yapmadan ulaştırılacağını söyledi.

Büyükşehir büyük bütçe

Ergün’ün Alaşehir’deki ikinci gün programı Tepeköy ile noktalandı. Köye girişiyle birlikte havai fişeklerle karşılanan Ergün, burada da köy kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Manisa’nın 2012 yılında çıkan yasa ile büyükşehir olduğunu hatırlatan Ergün, büyükşehirin 800 milyon ile 1 trilyon TL arasında bir bütçe getirdiğine dikkat çekerek, “Bu bütçeyi emin ellere, çalmayacak, çırpmayacak güvenilir insanlara emanet etmeniz gerekiyor. Bütçeyi son günlerde moda olan ayakkabı kutularına emanet etmeyin” dedi.

Hizmetin siyaseti olmaz

Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’ndan Atatürk Gençlik Merkezi’ne, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’ndan Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne Manisa’ya 4 yılda 100’ün üzerinde proje kazandırdıklarını da kaydeden Ergün, Manisa’da hizmetin siyaseti olmaz anlayışıyla görevlerini sürdürdüklerini vurguladı. Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ilçe, belde ve köylere mevcut imkanlarıyla 40 milyon TL’lik hizmet verdiklerini de sözlerine ekleyen Ergün, bu hizmetleri verirken de parti ayrımı yapmadıklarını ifade etti.

Alaşehir seninle gurur duyuyor

AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi’ye göndermelerde de bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, katı atık bertaraf tesisi ve tıbbi atık tesisi ile ilgili sorduğu sorulara yanıt alamadığını hatırlatarak, “Sayın Tanrıverdi gelirken biz gidiyorduk. Manisa’yı büyükşehir yapmakla övünenler, gelsinler belediyecilik nasıl yapılır görsünler” diye konuştu. Ergün, konuşmasını tamamladıktan sonra ‘Alaşehir seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla köyden uğurlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.