Akhisar’a, İYİ Partili belediye başkan yardımcısı atandı

28 Temmuz 2020 Salı, 15:29

İYİ Parti Akhisar üyesi emekli albay Tuncay Engin, CHP’li Akhisar Belediyesine başkan yardımcısı olarak atandı. Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapan İYİ Parti’nin İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, atamayı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkür ederek duyurdu.

31 Mart yerel seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Akhisar Belediye Başkanı seçilen Besim Dutlulu, İYİ Partiyle ittifaklarını devam ettirerek partisi adına örnek bir karara imza attı. Dutlulu, İYİ Parti Akhisar üyesi emekli albay Tuncay Engin’i, Akhisar Belediyesi Başkan Yardımcılığına atadı.

CHP’nin yerel seçimlerde ittifak yaptığı İYİ Parti’nin Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, atama sonrası yaptığı açıklama ile Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkür etti. Kındıroğlu, “İYİ Parti Akhisar üyemiz emekli albay Tuncay Engin, Akhisar Belediye Başkan yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Yol arkadaşımız, ağabeyimiz Tuncay Engin’in bu görevi layığı ile yürüteceğinden, hiç kimseyi siyasi kimliği, etnik kökeni, vicdani kanaati yönünden ayırmadan Akhisar’ımız ve ülkemiz için elinden gelenin en iyisini yapacağından son derece eminim. Bu görevlendirme vesilesi Akhisar ilçe teşkilatım ve ittifağa oy veren tüm partililerim adına Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya, her zaman yanımızda bulunan ve desteklerini hiç esirgemeyen il başkanımız Hasan Eryılmaz’a, ittifağımızın mimarı genel başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’ye ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederim.”

Öte yandan Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu ve Akhisar Belediyesine başkan yardımcısı olarak atanan emekli albay Tuncay Engin, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ı ziyaret etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir