AKHİSAR CHP TEŞKİLATINDA TEMAYÜL YOKLAMASINDA BAKIRLIOĞLU ÇIKTI

10 Aralık 2013 Salı, 12:23

30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi, Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkanlığı aday belirleme sürecinin son aşamasında yapılan temayül yoklaması sonucu Aday Adayı Gökhan Gürel 1004 oy alırken, Aday Adayı A. Vehbi Bakırlıoğlu ise 1087 oy aldı, 30 oy ise geçersiz sayıldı.
Akhisar Tütün Otel Yazlık Düğün Salonunda yapılan seçime yüzde 82 katılım olurken, seçim sonrası CHP’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı A. Vehbi Bakırlıoğlu olurken tebrikleri kabul etti.
İlk kez basın mensuplarına seslenen Bakırlıoğlu şunları kaydetti; “mutluyuz, yaklaşık 6 aydan beri Gökhan Gürel arkadaşımız ile beraber yoğun bir mücadele verdik, emek sarfettik. Peşimizdeki ekip arkadaşlarımız hakikaten ciddi bir sınavdan geçtik. Ama çok şükür bugün hiçbir kötü olay olmadan tansiyonun ve stresin yüksek olmasına rağmen anlımızın akıyla Akhisar kamuoyuna karşı da önemli bir sınav verdik. Bütün Cumhuriyet Halk Partililer bu sınavı verdiler. Ben esas sınavın 30 Mart günü olacağına inanıyorum. İnşallah bu kadar güzel insanla bu kadar yürekli insanla, inanmış insanla 30 Mart akşamı da aynı buna benzer bir kutlamayı hep beraber yapacağımıza eminim” dedi.
ADAY ADAYI GÜREL: “ADAY KESİNLEŞMEDİ SON KARARI MERKEZ VERİR”
Aday adayı sürecinin devam ettiğini iddia eden Gürel yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Öncelikle 2 yıldır yaptığımız çalışma ile kamuoyundan ciddi destek aldım. Fakat en çok eleştiri aldığım noktalardan bir tanesi örgüt desteğinin arkamda olmayışı konusundaydı. Bir takım çevreler sık sık bunu dile getirdi. Bu temayül yoklamasında 6 yıl süreyle örgütün bir çok kademesinde ve ilçe başkanlığında görev almış bir aday adayına karşı yüzde 48’in üzerinde oy aldım. Burada 2121 üyemizin oy kullandığı temayül yoklamasında sadece 83 oy farkla ikinci oldum. Bu bana göre bu temayül yoklamasının sonucunda CHP örgütünün beni desteklemediği gibi hayali iddialar son bulmuş oldu. Bana oy veren vermeyen Cumhuriyet Halk Partililere bu nedenle gönülden teşekkür ediyorum. Genel merkezimizin aday belirleme yöntemlerinden bir tanesi de kamuoyu yoklamalarıdır. O da Kasım ayı başında yapılmıştır, partimizin yetkili organları bu iki yöntemin sonucunu objektif bir şekilde değerlendirip Akhisar için en iyi kararı verecektir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.