AK Partili gençlerden Kılıçdaroğlu’na Anayasa broşürü

07 Mart 2017 Salı, 15:09

AK Parti Gençlik Kolları, anayasada değiştirilmesi öngörülen 18 maddenin yazılı olduğu broşürü ve genel merkez tarafından basılan ‘Evet’ gazetesini PTT aracılığı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün katıldığı bir radyo programında sarf ettiği “Sistem devreye girdi. Peki Cumhurbaşkanı ve Başbakan farklı siyasi partilerden olursa krize yol açmayacak mı?” sözlerine yanıt vermek isteyen AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları üyeleri, PTT Manisa Başmüdürlüğü önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, Kılıçdaroğlu’nun 18 maddeyi okumadığını öne sürerek şunları söyledi:

“Öncelikle biz gençlik olarak, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi paketindeki seçilme yaşının 18’e indirilmesi maddesine ‘hayır’ kanadından verilen sert tepkiden dolayı rahatsızız. Çünkü bu tepkiler bize yani gençliğe olan güvensizliği göstermektedir. Mustafa Kemal Atatürk bile ‘Ben devleti gençlere emanet ediyorum’ demişken böyle bir sertliğe ve karşı durmaya bir anlam verememekteyiz. Nitekim CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu dün katıldığı bir radyo programında bir açıklama yapmış ve bu açıklamayla asıl sorunun gençlere duyulan güven olmadığını göstermiştir. Kılıçdaroğlu’nun 18 maddeyi dahi okumadığı ortaya çıkmıştır. Asıl sorunun,’hayır’ cephesinin neye, neden ve nasıl karşı çıktığını bilmemesinden kaynaklandığını tüm Türkiye görmüştür. Türkiye’deki 15 yıllık muhalefetin anlatılmasını isteseler biz bile bu kadar güzel anlatamazdık. Biz gençler olarak bu ayarda yapılan muhalefete hayır diyoruz. Güçlü bir Türkiye için güçlü bir muhalefet de şarttır. Eminiz ki ‘hayır’ cephesinin güvenmediği ve ’18 yaşında nasıl siyaset yapsın’ diyerek hor gördüğü kendi tabanındaki gençler dahil olmak üzere, yetki verildiğinde kat be kat daha üst perdeden siyaset yapacak gençler vardır. Biz AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları olarak CHP Genel Merkezi’ne, sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının okuyup irdelemesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni her yönüyle anlatan ‘Evet’ gazetemizi ve 18 maddenin yazılı olduğu broşürümüzü gönderiyoruz. Umarız bir göz gezdirirler”

Basın açıklaması ardından gençler ellerindeki gazete ve değiştirilmesi öngörülen 18 maddenin yazılı olduğu broşürleri PTT aracılığı ile Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir