AK PARTİ’DE “SANDIĞIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ” ÇALIŞMASI YAPILDI

24 Haziran 2014 Salı, 04:29

AK Parti Genel Merkezi tarafından “Sandığa Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla Türkiye genelinde başlatılan çalışmalar kapsamında AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Manisa’nın 17 ilçesindeki AK Parti teşkilatlarında“Sandığımıza Sahip Çıkıyoruz” adı altında çalışma yaptırdı. AK Parti Manisa İl Koordinatörü İzmir Milletvekili Nesrin Ulema’da çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak üzere Manisa’ya geldi.

AK Parti İl Başkanlığında, İl Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Abdullah Polat, İl Teşkilat Başkanı Zafer İkinci, İl Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur ve İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan’dan oluşan Sandık Yönetimi İl Koordinasyon Kurulunu toplayan AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, geçtiğimiz Pazar günü tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’nın 17 ilçesinde AK Parti teşkilatlarında gerçekleştirilen “Sandığımıza Sahip Çıkıyoruz” adı altındaki çalışmaları an be an takip etti.

Çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak üzere Manisa’ya gelen AK Parti Manisa İl Koordinatörü İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Sandık Yönetimi İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

“SANDIĞA SAHİP ÇIKMAK MİLLETİN İRADESİNE SAHİP ÇIKMAKTIR”

Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Başkan Baybatur, “Genel başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Genel Başkan Yardımcımız Sayın Süleyman Soylu’nun takipleri ile beraber tüm Türkiye’de “Sandığa Sahip Çıkıyoruz” adı altında 81 vilayette çalışmamız başlamış durumunda. Bizler de Manisa olarak yapılan çalışmaları takip edecek koordinasyon kurulu olarak çalışmalarımızı takip ediyoruz. Ana kademeden gençlik ve kadın kollarından oluşan arkadaşlarımız şuan itibariyle 17 ilçemizin tamamında yapılan çalışmaları takip ediyorlar. Bu çalışmalarımızla beraber buradaki amacımız sandık yönetim kurullarımızla beraber 3 ana kademe 3 gençlik kolları ve 3 kadın kollarından oluşacak şekilde 9 kişilik sandık kurulu oluşturma hedefimiz var. Bugün itibariyle sandıklarımızın son durumu nedir diye bir tespit çalışması yapıyoruz. 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi ve onun devamında da genel seçimler için sandık yönetim kurulları ne durumdadır ve bunlarla alakalı olarak da önümüzdeki süreçte tabana daha çok yayılarak yapılacak olan çalışmaları incelemek varsa eksiklerimizi tamamlamak amacıyla bizim tabirimizle tatbikat yapıyoruz. Türkiye’de ilk defa yapılan bu çalışmayı da başarı ile tamamlamak niyetindeyiz. Biz biliyoruz ki sandığa sahip çıkmak, aziz milletimizin iradesine sahip çıkmaktır.”diye konuştu.

“SANDIK YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZE GÜVENİMİZ SONSUZ”

AK Parti Manisa İl Koordinatörü ve İzmir Milletvekili Nesrin Ulema ise yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “AK Parti Teşkilatları olarak 12 yıllık başarının altında başta Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sandığa kadar giden yapılanmamız yatıyor. Sandık Yönetim Kurulu Üyelerimizle tüm Türkiye genelinde bu gün Teşkilat başkanlığımızın başkanlığında bir çalışma başlattık. Saat 14.00 itibariyle sandığından sorumlu olan 9 kişiden oluşan yönetim kurulu üyelerimiz ilçelerinde ve sorumlu oldukları sandıklarda toplantılar gerçekleştirecek. AK Parti siyasetinin toplumda tabana ne kadar yakın olduğu, milletimize ne kadar çok yakın olduğunun göstergesini ispat etmiş olacağız. Bizde bir seçim bittikten sonra hemen ardından diğer seçim çalışmaları başlar. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimleri var hemen ardından da 2015 genel seçimleri var. Durmak yok yola devam felsefesi bizim şiarımızdır. Bu anlamda Manisa ilimizde Manisa Koordinatörü olarak çalışmaları takip etmek ve arkadaşlarımızla beraber değerlendirmeler yapmak üzere buradayız. Manisa’daki sandık yönetim kurulu üyelerimiz sandıklarına sahip çıkacak ve 10 Ağustos’a kadar sandıkta oy kullanacak seçmenleriyle birebir iç içe olacaklar. Onlara güveniyor ve başarılı çalışmalar yapacaklarına inanıyoruz. Bizim en büyük amacımız seçim olmadan yani seçim sonuçlanmadan ne kadar oy alacağımızı işte bu kurullarımız ve bu çalışmalar sayesinde öğrenmiş olacağız.”

Başkan Baybatur’dan tüm ilçelerdeki çalışmalar hakkında bilgi alan Ulema, Yunus Emre İlçesindeki çalışmaları yerinde inceledikten sonra Manisa’dan ayrıldı. Başkan Baybatur daha sonra AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığına geçerek İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan çalışmalar sonunda Manisa’nın 17 ilçesi ve mahallelerinin de yer aldığı toplam 3740 sandıkta “ Yönetim Kurulu Üyeleri” tek tek gözden geçirilerek güncelleme yapıldığı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.