AHİLİK HAFTASINDA ESNAF YİNE YOKTU!

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 18:15

28. Ahilik Haftasında da her yıl olduğu gibi esnafların katılması gereken programa sadece protokol üyeleri katıldı. Merkezde yürüyüş yapan protokol üyelerini esnaf sadece izlemekle yetindi.

 

Program ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Milli Egemenlik Anıtı’na Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği çelenginin bırakılması ve ardından saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki programın ardından Yeni Han’a kadar protokol üyelerinin de katılımıyla yürüyüş yapıldı. Yürüyüş sırasında protokol üyeleri vatandaşlara karanfil dağıttı. Yeni Han’da protokol konuşmalarının ardından yılın ahilerine ödül verildi.

Manisa’da yılın Ahisi, Madeni Sanatkarlar Odası üyesi Recep Ülgen seçildi. Yüzde 97 ağır engelli olan 57 yaşındaki Ülgen, 29 yıldır Dikiş makinesi tamirciliği yapıyor. Ahi Ülgen’e ahilik belgesini Vali Erdoğan Bektaş ve Kırşehir Ahi Babası Mustafa Karagüllü verdi. Ayrıca Ülgen’e şet kuşatma merasimi de yapıldı. KADIN GİRİŞİMCİ LOKANTACI Yılın Kadın Girişimcisi Gördes Esnaf ve Sanatkar Odası üyesi 10 yıllık lokantacı 47 yıllık Hanife Tarhan seçildi. Tarhan’a ödülünü Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş verdi. GENÇ GİRİŞİMCİYE, GENÇ BAŞKAN ÖDÜL VERDİ Yılın genç girişimcisi ise Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi 22 yaşındaki Mehmet Baş oldu. PVC işi yapan Baş’a ödülünü Manisa’nın en genç Belediye Başkanı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.