VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ İLK DEFA BU KADAR SERT KONUŞTU!

15 Ekim 2014 Çarşamba, 12:24

Vali Erdoğan Bektaş, son zamanlarda özellikle gençle  arasında kullanımı hızla artan Bonzai’nin düğünlerde şarkılara konu olmasını sert bir şekilde eleştirdi.  Bektaş, “Böyle çirkin bir şey olabilir mi, uyuşturucunun şarkılara konu olması da ne demek, güzel şeyler şarkılara konu olur” dedi.

Ferdi UZUN

Manisa’ya atandığı günden beri özellikle Emniyet Müdürü Tayfun Erdal Ceren ile  birlikte Bonzai bitirme konusunda kararlı olan Vali Erdoğan Bektaş, bu uyuşturucu maddenin düğünlerde şarkılara konu olmasını eleştirdi. Bonzai şarkısının düğünlerde çalınmaması için gerekli yerlere başvurularda ilk kendilerinin başvurduğuna dikkat çeken Vali Erdoğan Bektaş, “Bonzai denilen madde uyuşturucudur. Böyle bir şeyin şarkılara konu olmasını anlamıyorum. Böyle çirkin bir şey olabilir mi? İnsanları öldüren bir maddeyi şarkılara konu etmişiz. Şarkılara güzel şeyler konu edinmelidir. Bu konuda gerekli denetim yerlerimizi de harekete geçirdik” dedi.

Müsaade etmeyeceğiz

Vali Bektaş, bu konuda anne babalara da seslenerek çocuklarına dikkat etmeleri konusunda uyardı. Bektaş son olarak şunları söyledi: “Düğünlerde Bonzai şarkısının çalınmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu şarkı suçu ve suçluyu öven bir şarkıdır. Böyle bir şeyin yapılmasını doğru bulmuyoruz. Manisa’da Bonzai konusunda kararlılığımızı hepiniz biliyorsunuz. İnsanlarımız ölmesin diye mücadele ediyoruz. İnsanları Bonzai’ye teşvik edici şeylere de müsaade etmeyiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir