VALİ BEKTAŞ GEDİZ’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

02 Ocak 2015 Cuma, 18:08

Manisa’nın Turgutlu Ovası’ndaki Gediz Nehri’nin taşması sonucu yüzlerce dönüm tarım arazilerinin sular altında kalması ve onlarca kümes hayvanının telef olmasının ardından bölgede yaralar sarılıyor.esh_24498
Turgutlu Ovası’ndaki Gediz Nehri’nin taşması sonucu yüzlerce dönüm tarım arazisi sular altında kalırken, 22 bine yakın kümes hayvanı telef oldu. Bölgede, 70 üzerinde besi çiftliği ise su baskınlarında hasar gördü. Çiftçiler ve hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlar maddi kayıp yaşarken, bölgede yaralar sarılmaya başladı. AFAD ve Turgutlu Belediyesi’ne ait ekiplerin bölgede çalışmaları sürüyor. Ekipler seferber olurken, bağlantı yolları açılarak tarım arazilerindeki sular tahliye edilmeye çalışılıyor.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da, Turgutlu Ovası’na giderek taşkınlardan en çok etkilenen arazilerde incelemelerde bulundu. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Bektaş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mağdur olan çiftçilerle konuşan Bektaş, gerekenlerin yapılacağını söyledi.

“YAĞMUR DEVAM EDERSE SIKINTI BÜYÜR”

Vali Bektaş, Gediz Nehri’nde zaman zaman taşkınların meydana geldiğini ifade ederek, yağmurların devam etmesi halinde sıkıntının büyüyeceğini belirtti. Bektaş, taşkının çaresinin belli olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Nehir düzenleme işinin nehrin başladığı yerden buraya kadar ulaşması gerekiyor. Devlet Su İşleri, epey bir çalışma yaptı. Bu çalışmaların mutlaka buralara kadar gelmesi lazım. Yoksa her yağmur yağdığında bu nehir taşar ve vatandaş sıkıntı çeker, bunun olmaması için çaba göstereceğiz. Çok şükür şimdilik büyük bir zayiat gözükmüyor. Umarız bu sellerden doğabilecek sıkıntılar oluşmadan önleriz. Gediz’in düzenlenmesi için çaba göstereceğiz, DSİ’ye bu işi yaptırmaya çalışacağız. Önce buralarda kapsamlı çalışmalar yapılmalıydı, tarım arazileri nehir yatağına kadar girmiş durumda.”
Vali Bektaş’ın ziyaretine, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve AFAD Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Şen de eşlik etti.

MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR" MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR" MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR" MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR" MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR" MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR" MANİSA'DA TAŞKINLARIN YARALARI SARILIYOR MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ: "NE GEREKİYORSA YAPILACAK" "YAĞMURLARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE SIKINTI BÜYÜR"

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir