ŞEHZADELER MECLİSİNE MHP’Lİ ÜYELER DAMGA VURDU

01 Ekim 2015 Perşembe, 19:59

Şehzadeler Belediyesi Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Bedesten Nikah Salonu’nda yapıldı. Mecliste MHP 2 soru önergesi verdi.

16 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya MHP grubunun verdiği soru önergeleri damga vurdu. Meclisin açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  Kula’da toprağa verilen şehit polis Nedim Erbay’ı dualarla andı.

ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI GÜNDEMDE

Görüşülen maddeler, oy birliğiyle ilgili komisyonlara sevk edilirken, MHP Grubu’nun önergesiyle meclise iki önerge getirildi. Karaağaçlı girişinde bulunan ve dönemin belediyesi tarafından Alparslan Türkeş Parkı adı verilen parkının isminin aynı kalması yönünde verilen önerge oy birliğiyle İdari Komisyon’a sevk edildi.

KOMİSYON KURULACAK

Gündemde öne çıkan diğer maddeyse “Ahmet Bedevi Mahallesi 577 Sokak’ta araç muayene istasyonu karşısında faaliyet gösteren işyerinin oto tamir ve bakım mesleği adı altında iş yaptı ve ruhsatının Şehzadeler Belediyesi tarafından verildiği, şehir merkezi içerisinde oto tamir ve bakım mesleği yapılamayacağı sanayi esnafı tarafından belirtilmektedir. Bu konunun meclise havale edilerek hukuki yönünün araştırılmasını öneriyoruz.” şeklinde, MHP’li meclis üyeleri tarafından verildi.

Konuyla ilgili konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, konunun araştırılması gerektiğini ve esnafı hiçbir koşulda mağdur etmeyeceklerini kaydetti. Çelik, “Öncelikle ben bu önergeyi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çünkü bu konu zaman zaman basında gündeme geliyor. Konuyla ilgili olarak arkadaşları çağırdık ve bilgi aldık. Bizim tarafımızdan verilmiş olan bir tamirhane ruhsatı yok. Bu tür konular gündeme geldiğinde de kontroller yaptık. Tekrar bir araştırma komisyonu kuralım. Hadise tam olarak açıklığa kavuşturulsun. Benim önerim şu; idari ve imar komisyonundan, ayrıca CHP’den bir kişinin de olacağı araştırma komisyonu kurulsun. Bu konu açıklığa kavuşturulun. Biz belediye olarak ruhsatı hak edenlere ruhsat vermek zorundayız. Biz oraya bildiğim kadarıyla lastik tamiri ruhsatı verdik. Tamirhane değil. Varsa yapılması gereken bir şey yapılsın. Hak hukuk neyse yerini bulsun. Kimseye bir ayrımcılık yapmıyoruz.” dedi.

Bir sonraki meclisin 5 Kasım günü yapılmasına karar verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir