SAĞLIKÇILAR 2014 ENFLASYON FARKINI İSTİYOR!

04 Kasım 2014 Salı, 17:27

SAĞLIK Emekçileri Sendikası(SES) Manisa Şube Başkanı Taner Demir, hükümete seslenerek 2014 yılının enflasyon farkının ek zaman olarak ödenmesi gerektiğini söyledi.

KESK’e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Manisa Şube Başkanı Taner Demir, şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. SES Manisa Şube Başkanı Demir, hükümetin 2014 yılı enflasyon yüzdesini yüzde 9,4 olarak belirlemesinin, Türkiye’deki 2.5 milyon kamu emekçisini ekonomik olarak ciddi kayıplara uğratacağını söyledi. Demir, açıklamasında hükümete seslenip, “Kamu emekçilerinin, hükümet ve Memur-Sen arasında imzalanan ve şimdiden tarihin en kötü toplu sözleşmesi olarak nitelendirilen ‘İhanet’ sözleşmesini unutması mümkün değildir. Kamu emekçilerinin yaşadığı mağduriyetin önlenmesi amacıyla başta sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olmak üzere tüm kamu emekçilerine 2014 yılı enflasyon farkı ek zam olarak eksiksiz ödenmelidir. Enflasyon farkından kaynaklanan ek zam oranı 2015 bütçesi içinde yer almalıdır. Ek ödemelerin tamamı temel ücrete ve emekliliğe yansıtılmalı, artan oranlı vergi dilimi uygulamasına son vererek, yıl içinde ücretlerde yaşanan erimenin önüne geçilmelidir. Kamu emekçilerinin grevli toplu sözleşme hakkı önündeki yasal ve fiili engeller kaldırılmalı, özgür bir toplu sözleşme düzeni yaratılmalıdır” diye konuştu.

Demir, kamu emekçilerinin 2014 yılı ek zam taleplerinin yerine getirilmesi ve önümüzdeki yılın ek zammının bütçede yer almasını sağlamak amacıyla 19 Kasım tarihine kadar işyeri temsilciliklerinde imza kampanyası başlattıklarını ve toplanan imzaların Başbakanlığa gönderileceğini de kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir