OPETTEN ÖRNEK PROJE

29 Kasım 2014 Cumartesi, 19:01

OPET, sosyal sorumluluk projesi kapasımında, Manisa’da 3-17 yaş arası çocuk ve gençlere trafik kuralları bilincini aşılamak için Magnesia Alışveriş Merkezi’nde 2 günlük eğitim verdi. Eğitimden sonra çocuk ve gençlere, “Trafik Dedektifleri Kartı” verildi.

81 İlde 700 bini aşkın öğrenciye trafik bilincini aşılayan OPET, İl milli eğitim müdürlüğü aracılığıyal önceden belirlediği toplam 100 öğrenciye Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile birlikte ‘Trafik Dedektifliği”eğitim verdi.

Magnesia Alışveriş Merkezi’nde 2 gün boyunca verilen eğitimde 3-17 yaş grubu öğrencilere trafik kuralları konusunda sinevizyon gösterisi yardımıyla trafik kuralları konusunda bilgiler verildi. Eğitimin ilk gününe Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’de katıldı. Alışveriş merkezi içinde şerit içerisinde oluşturulan alanda çocuklara Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Sorumlusu Komiser Yardımcısı Atalay Çırpan 30’ar kişilik gruplar halinde eğitim verdi. Çocuklar ve gençler eğitim alırken, şerit dışında bekleyen aileleri izleyerek trafik kuralları konusundaki bilgilerini tazeledi.

Eğitimin ardından Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, eğitim alan çocuk ve gençlere OPET tarafından bastırılan ‘Trafik Dedektifleri Kartları’ ile bir poşet içerisinde çeşitli hediyeler verdi. Trafik Dedektifleri kartına sahip olan gençler ve çocuklar bir taraftan trafik kurallarına uymayan kişileri uyarmak için gayret gösterirken, kendilerine dağıtılan kartlarla OPET’in anlaşmalı firmalarındaki belirli indirimlerden de yararlanabilecekleri belirtildi. İl Emniyet Müdürü Ceren, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de il genelinde ‘Trafik Dedektifleri’ projesinin olduğunu hatırlatarak, “Buradaki amaç trafik kuralları bilgisini çocuklarımıza aşılayabilmek ve sevdirmek” diye konuştu.

opetle-trafik-dedektifleri-oldular_8455_dhaphoto1_1024x683 opetle-trafik-dedektifleri-oldular_8455_dhaphoto3_867x768 opetle-trafik-dedektifleri-oldular_8455_dhaphoto4_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir