O DAVA MANİSA’DA GÖRÜLDÜ. MAHKEMEDE NELER YAŞANDI?

17 Kasım 2014 Pazartesi, 13:35

Adana’da akrabası Gizem Akdeniz’e tecavüz edip yakarak öldüren katil zanlısı Süleyman Akdeniz’in (25) güvenlik nedeniyle Manisa’ya alınan davası ertelendi. Mahkeme, Adli Tıp’tan cinsel istismar raporunun ulaşmaması nedeniyle davanın 13 Şubat’a ertelendiğine karar verirken Sanık Akdeniz,  Adana’daki bir suç örgütünün olayı kendisinin üzerine atmak istediğini söyledi.

Ferdi UZUN

Adana’da Nisan ayında akrabası Gizem Akdeniz’e tecavüz edip yakarak öldürmek suçundan tutuklanan ve daha sonra suçunu kabul eden Süleyman Akdeniz’in güvenlik nedeniyle Manisa 2.Ağır Ceza Mahkemesi’ne alınan duruşması ertelendi. Duruşmayı, öldürülen Gizem Akdeniz’in amcaları ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri de izledi. Dava, Adli Tıp’tan cinsel istismar raporunun mahkemeye ulaşmamasından dolayı 13 Şubat 2015 tarihine alındı. Mahkemede çelişkili ifadeler veren Süleyman Akdeniz, daha önce verdiği ifadelerde olayı kabul ederken Manisa’da görülen davada cinayeti Adana’daki bir suç örgütünün işlediğini söyledi.

Beni tehdit ettiler

Hakimin ilk ifadesinden farklı bir ifade vermesini sorması üzerine katil zanlısı Akdeniz, “Olayı önce kabul ettim. Çünkü Adana’da Kürt Kerim olarak bilinen bir örgüt beni tehdit etti. Eğer dediklerini yapmazsan annemi ve babamı öldüreceklerini söyledi. Ben ilk ifademde bunları söylemedim. Burada vereceğim ifadenin de gizli kalacağını sanıyordum” dedi.

Gizem’i bavula soktum

Olayı anlatan Akdeniz, “Kürt Kerim’in adamları beni aradı. Gizem’i kaçırmamı istedi. Neden benden böyle bir şey istiyorsunuz dediğimde “Gizem’in babasıyla alacak paramız var onun için kızını kaçırarak onu tehdit edeceğiz.” dediler. Ben de inandım. Çünkü Gizem’in babası kendi kardeşini dolandıran biridir. Bana Gizem’i etkisiz hale getirmemi daha sonra beni arayacaklarını söylediler. Ben de daha sonra Gizem’i eve götürdüm ellerini ve kollarını bağlayarak bavula koydum. Sonra onları aradım. Bana bir yer tarif ettiler. Gelirken benzin almamı söylediler. Gizem’i bavulun içinde arka koltuğa bıraktım. Adamlar bana yol tarif ederken diğer telefonumla adamın konuşmalarını kayıt altına aldım. Sonra Ormanlık bir alana geldik. Neden buraya geldiğimizi anlayamadım. Aralarından birini tanıyordum. Adı Metin’di yanıma geldi benzini sordu. Sonra arkasından 5 kişi daha geldi ve Gizem’i aldılar. Gizem’in her yerine dokunuyorlardı. Niyetlerinin kötü olduklarını anlayınca bağırmaya başladım. Gizem’i biraz uzakta bir yere götürdüler. Yanıma gelip çocuğu yaktıklarını söylediler. Bütün suçları kabul etmem gerektiğini eğer etmezsem aileme zarar vereceklerini söylediler. “Senin o ailen ile sorunların var. Olayı senin üzerine yıkarsak kimse şüphelenmez” dediler. Ben de her şeyi kabul ederim ama tecavüzü asla kabul etmeyeceğimi söyledim. Daha sonra telefonumu aldılar ve kaydettiğim ses kaydını silip bana vurdular” diye konuştu.

Tecavüz etmek iğrenç bir şey

Süleyman Akdeniz, Kürt Kerim’in tecavüzün kendisinin yaptığına dair kanıtlar bırakmak istediğini anlatarak “Bir tane prezarvatif alıp eve bırakmamı sonrasında evdeki bir elbisenin üstüne boşalmamı istediler. Böylelikle suçun benim üstüme kalmamı sağlayacaklardı. Hala anlayamıyorum Kürt Kerim benim Gizem’in ailesi ile olan sıkıntımı nerden biliyor. Olayda bilmediğim bir başka kişi daha var. Bir küçük kıza tecavüz etmek iğrenç bir şey” dedi.

Suçuma razıyım

Hakimin “Olayda senin dışında herhangi bir delil bulunmadı. Bunu nasıl izah edeceksin?” sorusuna ise Akdeniz, “Ben suçuna razıyım” şeklinde cevap verdi. Akdeniz, konuşmasına devam ederken Gizem’in amcaları “Yalan söylüyor Gizem’i o öldürdü” diye bağırdılar. Akdeniz’in avukatı verilen ifadele ilgili bir şey söylemezken mahkemenin vereceği kararı kabul ettiğini bildirdi.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir