MOTOSİKLET TAMİR SERVİSİNDE HIRSIZLIK

22 Aralık 2014 Pazartesi, 10:06

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde bulunan sanayi sitesindeki bir motosiklet tamir servisinden, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından, içinde yaklaşık 3 bin TL ve 8 çeyrek altın bulunan kasa çalındı.

Sitede güvenlik kamerası sisteminin çalışmadığını belirten işyeri sahibi sitem ederken, hırsızlığı kimin gerçekleştirdiğinin bulunmasını istedi.

Turgutlu Fatih Sanayi Sitesi 117 Sokak 56 numaradaki işyerine sabah saatlerinde gelen 40 yaşındaki Sabri Öztimur, camı kırılan kapının ardına kadar açık olduğunu gördü. İçeri giren Öztimur, yazıhane bölümünde duran ve içinde yaklaşık 3 bin TL ile 8 çeyrek altının bulunan çelik kasanın yerinde olmadığını fark etti. İşyeri sahibi Öztimur, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, işyerinde inceleme yaparak kanıt  aradı. Hırsızlığı kimin yaptığının araştırıldığı, soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

GÜVENLİK KAMERASI SİTEMİ

İşyeri sahibi Sabri Öztimur, şunları anlattı:

“Sabah işyerine geldim. Açık olan kapının camının kırık olduğunu gördüm. Yazıhane bölümünde bir kişinin taşıyamayacağı kasanın yerinde olmadığı fark ettim. İçinde yaklaşık 3 bin lira ile sekiz çeyrek altın vardı. Hırsızlar dış kapı camını kırdıktan sonra kilidi de kırmışlar, içeri öyle girmişler. Üzüldüğüm nokta; 980 dükkanın bulunduğu ve özel güvenlik elemanların görev yaptığı sitede güvenlik kameraların bir yıldır çalışmadığını öğrendim. Yazıktır, günahtır. Bizler düzenli aidat ödüyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir