MHP’Lİ ERYILMAZ’DAN ALEVİLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

20 Nisan 2015 Pazartesi, 18:47

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz, Alevilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
MHP Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz, partisinin hedefleri hakkında konuşarak, düşündükleri projeleri anlattı. Ekonomiden toplumsal refaha kadar partisinin bir çok önemli vaatleri olduğunu vurgulayan Eryılmaz, “Türk milleti Haziran’dan sonra milliyetçi hareket ile yeniden gülecektir.” dedi.
Partisinin Alevilik konusu üzerinde titizlikle durduğunun altını çizen Eryılmaz, devlet desteği ile Türkiye Alevilik Araştırma Merkezi kuracaklarını belirterek, Cemevleri’ne genel bütçeden özel ödenek tahsil edilerek, İlahiyat fakültelerinde alevi önderlerin akademik seviyede eğitilmesi için bölümlerin kurulacağını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin ekonomi politikalarına çok önem verdiğini vurgulayan Eryılmaz, çiftçilerin mazot, gübre ve diğer ağır girdilerindeki maliyeti düşüreceklerini aktardı. Her yeni doğan çocuk için doğum yardımını arttıracaklarını bildiren Eryılmaz, 1 buçuk milyona yakın engelli ve yaşlının aldığı aylıkların iyileştirileceğini de söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.