MANİSA’DAKİ AÇIKLAMAYA TOKAT GİBİ CEVAP GELDİ!

30 Eylül 2015 Çarşamba, 19:10

“Alperen Ocakları: Oyumuz AK Parti’ye” başlığıyla yayınlanan haberde, AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısına katılan Manisa Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ercan Çetinkaya’nın “Paralel yapıya destek verenlerin değil Ülkücü hareketin tozunu yutmuş AK kadroların ve Selçuk Özdağ’ın yanında olacağız” şeklindeki sözlerine cevap geldi.

Ancak Alperen Ocakları yaptığı açıklamada “Manisa’da Alperen Ocakları İl Başkanı” diye tanıtılan kişinin kendileri ile hiçbir ilgisinin olmadığını söylemiş ve kendilerinin seçimde Büyük Birlik Partisi’ni destekleyeceklerini belirtmişti.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı, “Manisa’da Alperen Ocakları İl Başkanı” sıfatı ile eylem yapan ve medyaya demeç veren kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, Manisa’da kendileri adına gerçekleştirilen eylemlerin vakıfları açısından rahatsızlık verici boyutlara ulaştığını söylemişti.

Ahmet Tarık Sarı şunları söylemişti:

“Bu şahısların Alperen Ocakları Vakfı ile hiçbir ilgisi ve yetkisi olmadığı gibi 15 Temmuz 2014 tarihinden bu yana Manisa’ya Ocak Başkanı ataması dahi yapılmamıştır. Öyle anlaşılmaktadır ki; bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bir kısım siyasi partiler tarafından çakma geçiş programları ve sahte rozet takma ya da destek açıklama organizasyonları gerçekleştirilecektir. Büyük Birlik Partisi ile gönül bağı olan ve bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de Büyük Birlik Partisini destekleyecek olan Alperen Ocakları ile hiçbir resmi bağı ve sıfatı olmayan art niyetli kişi ya da kişilere itibar edilmemesi hususunu değerli kamuoyunun ve saygıdeğer basınımızın taktirlerine tevdi ediyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir