MANİSA’DA SAHTEKARLIĞIN BÖYLESİ!

27 Kasım 2015 Cuma, 14:25

Piyasadaki diğer pillere göre daha uzun ömürlü olduğu için tercih ettiği pillerin üzerindeki kaplamayı kaldıran esnaf, büyük bir sahtekarlığı ortaya çıkardı.

Manisa’da bir esnaf, uzun ömürlü diye tercih ettiği pillerin çok çabuk bitmesinden şüphelenerek pillerin üzerindeki kaplamayı çıkarınca gördüğü manzara karşısında şok oldu. Kaliteli diye aldığı pilin aslında Çin malı başka bir pil olduğunu gören Fetullah Boğazlı, “Şeytanın aklına gelmez böyle şeyler ama bu insanların aklına geliyor” diye konuştu.

ÇABUK BİTEN PİLLERDEN ŞÜPHELENDİ

Fetullah Boğazlı isimli bir esnaf piyasadaki diğer pillere göre daha uzun ömürlü olduğu için tercih ettiği D. marka pillerin son zamanlarda çabuk bitmesinden şüphelendi. Pilin üzerindeki markanın yazdığı kaplamayı kaldıran Boğazlı, pilin aslında Çin malı başka bir pil olduğunu görünce şaşırdı. Pilin üzerinin kaliteli pilin ambalajıyla kaplandığını fark eden Boğazlı, pili satın aldığı marketin bu durumdan haberdar olmadığını düşündüğünü kaydederek, “Bir tüketici olarak şikayette bulunacağım” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ

Kalitesinden dolayı sürekli aynı marka pili tercih ettiğini anlatan Manisalı esnaf Fetullah Boğazlı, “Devamlı aldığımız D. marka pil. Alıp getiriyorum bir hafta kullanıp çöpe atıyoruz. Geçen hafta aldım kuşkulandım. Ben de pilin kaplamasını açtım. Pilin altından değişik bir marka çıktı. Bu insanlar çok şeytani şeyler düşünüyor. Şeytanın aklına gelmez böyle şeyler ama bu insanların aklına geliyor. Bir vatandaş olarak tüketici olarak şikayette bulunacağım” dedi.

“CİN FİKİRLİ BİR İŞ”

Tüketici Hakları Derneği Manisa Şubesi Başkanı Rıfat Eriş Asyalı ise, böyle bir olayı öğrendikten sonra ilgili firmayı aradıklarını belirterek “İstanbul’daki firmayla görüştük bizi hukuk servisine aktardılar. Onlara durumu anlattık. Olayın nerede olduğunu kime yapıldığını ve kişinin ismini bildirdik. Onlar da savcılığa suç duyurusunda bulunup ilgili yere müdahale edeceklerini bize iletti. Ben arkadaşımızı duyarlı davrandığı için kutluyorum” dedi. Duyarlı vatandaşlara ihtiyaç olduğunu anlatan Asyalı, sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşlarımızın kendi meselelerine, konularına sahip çıkmaları onların bence birinci asli görevleri olması gerekiyor. Fetullah arkadaşımız bu görevini yerine getirmiş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu konularda herkes farkına varmayabilir. Çok cin fikirli bir iş. Üzerini kaplayıp, marka yazıp ilgisi olmayan bir markayla vatandaşa fahiş fiyatla satma olayıdır. Vatandaş bunun nasıl farkına varacak bilemiyorum. Vatandaşlarımız böyle bir olayla karşılaştığında ilgili firmanın merkezine ulaşmalı. Onlara durumu anlatmalı. Onlar zaten gerekeni yapar. Bizim derneğimize de başvursa bizde irtibat kurdurur gerekli işlemleri yaptırırız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir