MANİSA’DA SAĞLIK ÇALIŞANI DARP EDİLDİ

09 Aralık 2014 Salı, 11:10

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde Sağlık-Sen Kula İlçe Temsilciliği, görevi başındaki bir sağlık çalışanının darp edilmesi açıklayıp olayı basın açıklamasıyla kınadı.

Sağlık-Sen Kula Temsilciliği, Kula Toplum Sağlığı Merkezinde şoför olarak görev yapan İbrahim Gökdemir’in Salihli Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde kimliği belirsiz kişilerce darp edilmesini kınadı. Şiddete tepki gösteren Sağlık-Sen Kula Temsilcisi Süleyman Çiftçi imzalı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kula Toplum Sağlığı Merkezinde sürücü olarak görev yapmakta olan sağlık çalışanı arkadaşımız İbrahim Gökdemir, 07.12.2014 tarihinde Selendi 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevine ifa ederken hasta sevki için gitmiş olduğu Salihli Devlet Hastanesi Acil Servisinde darp edilmiştir. Bu insanlık dışı olay, son zamanlarda ülkemizin çeşitli bölgelerinde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları da göz önünde tutulduğunda, sağlık çalışanlarının güvenliği konusunun ciddi bir sorun haline dönüştüğünü göstermektedir. Sağlık çalışanı ile sağlık hizmeti alan birey arasındaki ilişki, bilinen anlamıyla bir iş ilişkisi değil, güven ilişkisidir. Güven bireyin sağlığını emanet ettiği hekim veya diğer sağlık çalışanları arasında kuracağı en sağlıklı köprüdür. Bu bağlamda saldırıyı gerçekleştiren insanları Sağlık-Sen Kula İlçe Temsilciliği olarak kınıyor, vatandaşlarımızı sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir