MANİSA’DA ÖLÜMDEN DÖNEN AİLE HALA ŞOKTA!

23 Aralık 2014 Salı, 15:22


Geçtiğimiz gün Nişancıpaşa mahallesinde meydana gelen yıkım esnasında yıkılan binanın karşı apartmanın zemin katına düşmesiyle canlarını zor kurtaran aile o anları anlattı.

Ferdi UZUN

Olay sırasında mutfakta çocuklarına ders yaptırdığını ve yandaki binanın çökmeden saniyeler önce kızının bahçeden elma alarak içeri girdiğini söyleyen anne Nuray Gümüş, “Mutfakta oturmuş, kızlarımla ders yapıyorduk. Küçük kızım binanın çöktüğü tarafta bulunan bahçeye elma almaya çıktı. Tam çocuk içeri girdi bir gümbürtü koptu. Birden tuğlalar, taşlar fışkırdı. Ondan sonra camlar patladı. Herhangi bir yara almadık ama çocuklarımın psikolojisi bozuldu” dedi. Yıkımı yapan firma tarafından evlerinde oluşan bütün hasarın giderilmeye başlandığını anlatan Gümüş, “Camlarımız takıldı. Toplamaya çalışıyoruz. Koltuklarımız yıkanacak toz içende” şeklinde konuştu.

İlk gece çocuklarım hiç uyumadı

Çocuklarının birinin üçüncü sınıfa diğerinin de ana sınıfına gittiğini dile getiren Gümüş, “Olay sırasında eşim yoktu. Evde üçümüzdük zaten evde bir gümbürtü bir patırdı zaten saniyelik sürdü. Öyle dakikalarca sürmedi. İki katlı duvardı orası komple üstümüze indi. İlk gece çocuklarım hiç uyumadı. Çocuklar kafa dağıtsın diye okula gönderdim. Masada oturuyorduk birden bir gürültüyle birlikte taşlar kayalar düşmeye başladı. Camlarımız patladı. Toz bulutu içerisinde kaldık. Dışarı çıkınca fark ettim doğalgazın borusunu kapattım. Her taraf sis duman içerisindeydi. Deprem olduğunu zannettik ama duvarın olduğunu anladık. Çünkü inşaat birkaç gün önce yıkıma başlamıştı. Deprem gibi bir şey yaşadık. Komple bir gürültüyle geldi. Kapılar tuğladan hiç görülmüyordu. Çok korktuk, çok bağrıştılar çocuklar ‘ölüyoruz mu anne’ diye iki gecedir çocuklarımız uyuyamıyor doğru düzgün. Psikolojik olarak baya kötüler” diye konuştu.

Tramvayı atlatmaya çalışıyorlar

Kendi evleri olan dairede 5 yıldır oturduklarını anlatan Gümüş, “İki dairemiz var. İki dairemiz de aynı durumda. Üst katımda aynı şekilde, alt katımda aynı şekilde hasar gördü. Ne kadar da olsa kaldığımız gittiğimiz evlerde kalamıyoruz zaten. Kaldığımız her yerde acaba burası da mı yıkılır. Acaba burada da mı bir şey olur diye uyuyamıyoruz sabahlara kadar” diyerek yaşadıkları travmayı atlatmaya çalıştıklarını söyledi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir