MANİSA’DA GALERİCİLER SİTESİ KARDAN ÇÖKTÜ

31 Aralık 2014 Çarşamba, 12:04

MANİSA’nın Kırkağaç İlçesi’nden dünden bu yana aralıksız yağan ve zaman zaman etkisini arttıran kar bazı yolların kapanmasına, ağaçların ve bazı ev ve işyerlerinin çatılarının çökmelerine neden oldu. Çöken çatı altında kalan bir galerici yaralanırken, enkaz altında yüzlerce traktör hasar gördü.

Kırkağaç’ta dün saat 08.30’da başlayan kar yağışı, İzmir- İstanbul Karayolu Gelenbe Mevkisi ile Kırkağaç Akhisar Karayolu’nun karla kaplanmasına neden oldu. Her iki karayolunda gün boyu ulaşımda sıkıntılar yaşandı. Karayolları ekipleri gece boyunca  kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

GALERİCİLER SİTESİ ÇÖKTÜ, TRAKTÖRLER HASAR GÖRDÜ

Aralıksız yağan kar yağışının özellikle gece etkisini arttırması nedeniyle evlerin çatıları ve ağaçların dalları karla doldu. Biriken karların ağırlığına dayanmayan bazı ağaç dalları kırıldı. Onlarca zeytin bahçesinde büyük zarar meydana geldi. Türkiye’nin en büyüklerinden biri olan Akhisar Traktör Galericileri Sitesi’nde ikişer katlı dört bloğun çatısı çöktü. Yüzlerce traktör enkaz altında kaldı. İşyerindeki traktörlerini kurtarmak isterken çöken çatının altında kalan galerici Mustafa Yalçınkaya, baş ve kollarından yaralanıp Kırkağaç Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, yoğun kar yağışının devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Gece boyunca Karayolları ekipleri ile kapanan yollarda çalışma yaptık. Özellikle İzmir-İstanbul Karayolu’nda, hummalı bir çalışma yapıldı. Yolda kalan TIR ve kamyonlar çekilip, kar kürüme ve tuzlama çalışması yapıldı. Yolda kar nedeniyle bir olumsuzluk şu an için yok. Ancak, kayan araçlar nedeniyle sıkıntı yaşanabiliyor. Tarım arazilerindeki ağaçların dalları da biriken karın ağırlığına dayanamayıp kırıldı. Ancak, henüz tam tespit yapılamadığı için zararın boyutu hakkında bir şey söylememiz mümkün değil.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir