Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Manisa’da aynı anda 17 ilçede Huzur operasyonu

16 Kasım 2016 Çarşamba, 23:55

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, kentin huzurunu sağlamak ve aranan şahısların bulunması amacıyla Manisa’nın 17 ilçesinde 30 farklı noktada 1500 polis ile asayiş operasyonu gerçekleştirdi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, çevik kuvvet, motorize, trafik ve asayiş ekiplerinin bulunduğu 1500 polis, merkez Yunusemre ve Şehzadeler İlçelerinde 5 farklı noktada olmak üzere 17 ilçede toplamda 30 farklı noktada asayiş uygulaması yaptı. Merkez ilçelerdeki eğlence mekanlarında kimlik kontrolü yapan polisler, şehir giriş ve çıkışlarında ise araçlarda arama yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre kent huzurunu sağlamak ve aranan şahısların bulunması amacıyla yapılan operasyonda özellikle eğlence mekanlarında çalışanların ve müşterilerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapılırken, operasyona ‘Huzur45’ adı verildiği öğrenildi. Manisa’nın giriş ve çıkış noktalarında gerçekleştirilen trafik kontrollerinde ise sürücüler üzerinde ehliyet, ruhsat kontrolleri yapılırken araçlar dikkatlice arandı.

17 ilçede 3 saat boyunca sürdüğü öğrenilen operasyonun vatandaşların huzur ve güvenliği için yapıldığı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir