MANİSA TSO MECLİSİ İLK DEFA BU KADAR GERGİN GEÇTİ!

30 Aralık 2014 Salı, 21:56

Manisa TSO’nun 2015 yılı bütçe görüşmeleri tartışmalı geçti. Bazı yönetim kurulu üyeleri 7 Milyon 777 Bin 250 TL olan bütçenin meclisten önce kendilerine sunulan miktarla aynı olmadığını öne sürünce meclis bir anda gerildi. Konu üzerine söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun olayda bir kasıt olmadığını belirterek yanlışlığın düzeltilebilir olduğunu söyledi.

Ferdi UZUN

Manisa TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısı gergin geçti. Manisa TSO’nun 2015 yılı bütçe maddeleri görüşülürken yönetim kurulu üyeleri arasında görüş farklılığı yaşandı. 7 Milyon 777 Bin 250 TL olan bütçe görüşmelerinde hata olduğunu söyleyen meclis üyesi Halim İhsan Öğünç, konuyla ilgili gerekli açıklamaların yapılmasını istedi. Konu üzerine söz alan Hesap Tektik Komisyon Başkanı Zihni Durmuş, “Bütçe taslağının komisyonun önüne gelmesiyle şuanda görüşülen bütçeden 462 bin liranın yazılmadığını gördük. Sonradan bunun düzeltilmesini sağladık” dedi. Yönetim kurulunda yer alan ve bütçe taslağına imza atanlar arasında yer alan Tolga Çalışkan, “Bütçe önümüze gelirken okumadan imzaladık. Ama taslak komisyona gittikten sonra varsa bir hata görüldükten sonra yeniden yönetim kuruluna sunulmalıydı. Bize kimse sonradan herhangi bir şey söylemedi. Ben yönetim kurulu olarak bu suçlamaları kabul etmiyorum. Ben 462 bin liralık farkı ilk defa burada gördüm. Bunu bütün meclis üyelerinin bilmesini istiyorum” diye sert çıktı. Daha sonra söz alan yönetim kurulu üyesi Fatih Özer de Tolga Çalışkan’la aynı düşüncede olduğunu ileri sürdü.

“Bizi mecliste baypas edecek duruma getirmeyin”

Yönetim kurulu üyelerinin konuşmasından sonra söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun da Halim İhsan Öğünç’e yönelik, “Biz en az sizin kadar yönetmeliği okumuş insanlarız. Ya başkan diye Ya’lı ifadeler kullanmayın. Ben size ihsan bey diyorum. Seviyeyi düşürmeyelim. Bu olayda kasıtlı bir şey yoktur. Yanlış bir şey varsa da düzeltilir” diye sert konuştu. Bunun üzerine Öğünç, “Bizi mecliste baypas edecek duruma getirmeyin. Siz daha yönetim kurulu üyeleri arasında anlaşamıyorsunuz” dedi. Tartışmaları konuşmaların ardından 7 Milyon 777 Bin 250 TL 2015 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir