MANİSA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALTINSOY GÖREVDEN ALINDI

23 Ocak 2015 Cuma, 19:15

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un görevden alındığını, yerine Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’ın getirildiği duyurdu.

Manisa Öğretmenevi’nde yaptığı basın toplantısında, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un görevden alındığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, yerine Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’ın getirildiğini ifade etti. Yurttaş, “Bize yeni bir atamanın olduğu bilgisi intikal etti. İl Milli Eğitim Müdürü’nü bakanlığa çağırmışlar, muhtemelen tebliğ etmişlerdir” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un Milli Eğitim Bakanlığı’na müşavir olarak atanmış olabileceğini ifade eden Yurttaş, “Mustafa Altısoy’u bakanlığa almış olabilirler. Bir müdür olarak değil de bir müşavir kadrosuna atanmış olabilir” diye konuştu.

Manisa’da düzenlenen karne törenine de katılmayan yerine vekil gönderen Altınsoy, 2012 yılının Ocak ayında Manisa’da göreve başlamıştı. Daha önce AK Parti’den Erzurum Milletvekili aday adayı olan Altınsoy’un 2015 genel seçimlerinde de aday olması bekleniyordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir