MANİSA EMNİYETİNDEN BİR OPERASYON DAHA

01 Aralık 2014 Pazartesi, 16:16

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü’nün yıl başından bu yana kaçaklık suçlarına yönelik yaptığı operasyonlarda gözaltına alınan 436 şüpheliden 7’sinin tutuklandığı bildirildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, savcılığın koordinesinde, bu yılın ilk 11 ayında il genelinde 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçlarına yönelik toplam 302 operasyon düzenlendi. Operasyonlar çerçevesinde gözaltına alınan 436 şüpheli çeşitli tarihlerde adliyeye sevk edildi, 7’si tutuklandı. Diğer 429 şüpheliye ise çeşitli miktarlarda para cezaları kesildi. Yakalanan 436 şüphelinin araçlarında, evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 557 bin 404 paket sigara,1109 cep telefonu ve 153 bin 575 litre akaryakıt ele geçirildi.

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, halkın huzuru ve güvenliği için Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçlarına yönelik operasyonların devam edeceğini belirterek, “İlimizin sınırları içerisinde kaçakçılara asla göz açtırmayacağız. Halkımızın huzur ve güvenliği bizim için çok önemli. Kaçakçılıkla ilgili mücadelenin yanı sıra uyuşturucu madde ile ilgili olarak da mücadelelerimiz aralıksız devam edecek” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir