MANİSA BAROSU BAŞKANI ALİ ARSLAN O KAZA İLE İLGİLİ KONUŞTU!

11 Temmuz 2015 Cumartesi, 11:51

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, pazartesi günü Gölmarmara ilçesi Hacıveliler Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazası ile ilgili görgü tanıklarının olduğunu ve bu görgü tanıklarının ifadelerini önümüzdeki hafta savcılık dosyasına yansımasını sağlayacaklarını söyledi.

esh_2449853
Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, kazada hayatını kaybeden 15 tarım işçisinin Salihli’ye bağlı Çökelek Mahallesi’nde yakınlarını ziyaret etti. Çökelek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kılınç ve işçilerin yakınlarına başsağlığı dileyen Arslan, kaza ile ilgili bir ay içerisinde iddianamenin hazırlanıp davanın açılmasını beklediklerini söyledi. Farklı yerlerden beklenecek olan deliller olmadığı için bir aylık bir süreç içerisinde iddianamenin düzenleneceğini ve davanın açılabileceğini düşündüklerini belirten Arslan, “Bu kazayla ilgili olarak savcılık açısından süreç başlamış durumda. Bu soruşturmayı Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor. Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları haklarını aramak açısından hiçbir şeyde geç kalması söz konusu değil. Bu soruşturma aşamasında bizde savcılığın gerçeklere ulaşması anlamında delillerin toplanması bakımından katkıda sağlayacağız. Olayın görgü tanıkları önemli. Şu anda görgü tanıklarının olduğunu biliyoruz. Savcılık dosyasına yansımayan ifadelerin olduğunu biliyoruz. O görgü tanıklarının ifadelerinin oraya yansımasını sağlayacağız. Tanıkların o ifadeleri ile birlikte davanın seyrinin değişeceğini düşünüyoruz çünkü savcılık dosyası süt tankerini kullanan şoförün bir beyanı var. O beyanında uyuduğunu kesinlikle kabul etmiyor. İşçilerimizi taşıyan aracın şerit değiştirdiğini kendisinin de o aracın şerit değiştirdiğini görünce normal şeridinden çıkarak diğer şeride geldiğini fakat diğer aracın tekrar kendi şeridine dönmesiyle bu kazanın meydana geldiğini ve kendisinin kusuru olmadığını söylüyor. Biz görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın daha farklı meydana geldiğini biliyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde görgü tanıklarının ifadelerini dosyaya ekleyeceğiz. Manisa Barosu olarak her türlü desteği vereceğiz. Bu süreci de mahalle muhtarı ile işbirliği halinde gerçekleştireceğiz” dedi.
Çökelek Mahalle Muhtarı Mevlüt Kılınç da, kazada hayatını kaybeden mahalle sakinlerinin davasını Manisa Barosu’nun takip etmesini istediklerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir