MANİSA AK PARTİLİ VEKİLDEN OLAY YARATACAK AÇIKLAMA!

08 Kasım 2014 Cumartesi, 16:27

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Soma Yırca Mahallesi’nde kesilen binlerce ağaç için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Manisa’da 16 milyon zeytin ağacının olduğunu kimse unutmasın! Toplam 60 milyon ağacımızın içinde 5 bin kesildiyse geriye 59 milyon 995 bin ağaç daha duruyor orada. Kimse endişe etmesin. Türkiye hukuk devletidir. Yanlış olan bir şey varsa çözülür” dedi.

HABER MERKEZİ

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Soma’da yüzlerce köylünün zeytin ağaçlarının kesilmemesi için direndiği ve sonrasında 5 bin ağacın kesilmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. AK Partili Selçuk Özdağ,  “Manisa’daki zeytin ağacımızın sayısı 16 milyondur. Manisa’ya duble yollar yapılacak. Bu yollar yapılırken ağaçlar kesilecek. Ve kesiliyor da. Barajlar yapılırken kesilmedi mi? Nikel madenleri, taş ocakları yapılırken kesilmiyor mu? Önemli olan şudur: kanunsuz bir iş yapıldı mı yapılmadı mı? Buna bakmak gerekiyor. Kesilen ağacın karşısında ya ağacın miktarı kadar para veriyorsunuz veya 5 ağaç dikiyorsunuz. Burada 5 bin zeytin ağacı kesildi. Kolin grubu ciddi bir yatırım yapıyor” dedi.

Neden Danimarka’dan elektrik alalım

Elektriğimizi şuan Danimarka’dan ithal ediyoruz. Elektriği; HES’lerden, rüzgarlardan, güneş enerjisinden, termik santrallerden ve nükleer santrallerden üretiriz. Kolin grubunun yaptığı işlerde 5 yıl boyunca bin kişi çalışacak. Tesis bittikten sonra da 5 bin kişi çalışacak. Burası 550 mb gücünde elektrik üretecek. Manisa kendi kendine yeten elektriği üretiyor. Gerek jeotermalden gerekse rüzgardan gerekse de termikten dolayı üretiyor. Ama biz istiyoruz ki Manisa Ege bölgesinin tamamına elektrik versin. Neden Danimarka’dan elektrik alalım! Batı dünyası bu konuda çevreye ne kadar zarar veriyorsa biz de o kadar zarar veriyoruz.

Türkiye 1 yıl gecikecek

Danıştay’ın adlığı kararı da değerlendiren Selçuk Özdağ, “Gönül isterdi ki burasının rızayla kamulaştırılması gerçekleşsin. Danıştay ağaç kesimini durdurdu. Bu durumda Vatandaşla şirket anlaşmaya gidecek. Anlaşmazlarsa uzlaşma komisyonu kurulacak. Uzlaşma komisyonu fiyat belirleyecek. Vatandaş bunu da beğenmezse mahkemeye gidilecek. Mahkeme belli bir rakam verecek. Bunun 1 yıl süreceğini tahmin ediyorum. Bu da demek oluyor ki Türkiye 1 yıl gecikecek” diye konuştu.

CHP’ye seslendi

Yırca Mahallesi’nde eylem yapan Greenpeace ve CHP üyelerini de eleştiren Özdağ, “Burada Greenpeace üyeleri eylem yapıyorlar. Bunun yanında CHP’li vekiller de burada yatıyorlar. Ben CHP’lilere soruyorum: DSP’nin, Deniz Baykal’ın başbakan yardımcılığı dönemde bu tür şeyler olmadı mı? Türkiye’de barajlar yapılmadı mı? Onların üstünde ağaçlar yok muydu? Burada eğer bir hukuksuzluk varsa Kolin grubu bir yanlış yapmışsa vatandaş mahkemeye gidecek. Greenpeace üyelerinde duyarlı samimi insanlar olabilir ama bunun arkasında Türkiye’nin büyümemesi vardır. Türkiye maden çıkartmasın, Türkiye HES’lerini kurmasın ve hep geride gitsin mantığı var bunların arkasında” şeklinde konuştu.

Kimse endişe etmesin

Manisa’da milyonlarca ağacın olduğunu belirten Özdağ, “Madenlerimizi çıkartırken çevreye en az zararı vererek çalışacağız. Yerin altı mı üstü mü daha önemli buna bakacağız. Kolin grubu 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu tür işler yapılırken ağaç kesilmesi zaman zaman olacak. Manisa’da 16 milyon zeytin ağacının olduğunu kimse unutmasın! Toplam 60 milyon ağacımızın içinde 5 bin kesildiyse geriye 59 milyon 995 bin ağaç daha duruyor orada. Kimse endişe etmesin. Türkiye hukuk devletidir. Yanlış olan bir şey varsa çözülür” dedi. Yırca’da köylüye yapılan saldırılara da değinen Özdağ son olarak şunları söyledi: “Yapacağımız her şeyde kimse kimseye zor kullanmamalı. Bunlar insanlık suçudur. Eğer köylü dövüldüyse gidip savcıya suç duyurusunda bulunsun.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir