MANİSA ADALET SARAYI ÖNÜNDE PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR

16 Aralık 2014 Salı, 17:01

Medyayı hedef alan 14 Aralık darbe operasyonuna bütün Türkiye’de olduğu gibi Manisa’da da protestolar devam etti. Dün, Manisa Adliyesi önünde toplanan yüzlerce vatandaş, bugünde Adliye önünde toplanarak Medyayı hedef alan 14 Aralık darbe operasyonunu protesto etti.

‘Demokrasinin kara günü’ başlıklı Zaman gazetesi ve Türk bayrağını ileni alan yüzlerce Manisalı tepkilerini dile getirmek için adliye önünde toplandı. Vatandaşlar burada ellerinde Türk bayrakları, Zaman gazetesi ve dövizlerle birlikte İstiklal Marşı okudu. İfade ve basın hürriyetinin engellenmesine tepki gösteren vatandaşlar, Kur’an ve Cevşen okuyarak gözaltındaki isimlere dua etti. Manisalılar burada sık sık ‘Özgür basın susturulamaz’ sloganı attı.

Burada bir konuşma yapan Emekli Din Görevlisi ve Kanaat Önderi Halil Karakoç, “Tefrikanın bizim işimize yaramayacağını, şu memleketin kalkınmasını istemeyen dahili ve harici düşmanlarımızın işine yaracağını arkadaşlarımız bildiği için, gördüğü için, demokrasiye sahip çıkmak için bugün, bu soğuk havada buraya geldiler. Değerli kardeşlerim ‘İhtilaf girmeden tefrika bir millete düşman giremez yürekler toplu vurdukça, onu topu sindiremez’ diyen değerli şairimiz çok yerinde söylemiştir. Bu vatan bizim, bu millet bizim. Öyle ise bu vatana, bu millete, bu demokrasiye, devlete sahip çıkmak ta bizim görevimizdir. Peygamber Efendimiz (sav) ‘Vatanını sevmek imandandır’ diyor. Onun için bugün buradayız. Allah bu millete, şu istiklal mücadelesinde birliği, beraberliği nasip edip, bizi tarihten silmek isteyen bütün düşmanlarımıza, tarihi bir ders vermeyi nasip ettiği gibi, inşallah birliğimizle,  beraberliğimizle, samimiyetimizle Allah’a dua etmek suretiyle inşallah Allah bugün memleketimizin üzerinde oynanan şu oyunları bozacak, bunlara da inşallah bir ders verecektir.”

Medyayı hedef alan 14 Aralık darbe operasyonunu protesto etmek için adiye bunası önünde toplanan Manisalılar, yapılan konuşmalar, okunan Kur’an, Cevşen, dua ve şiirlerin ardından dağıldı. Manisalılar yarın yine aynı saatte adliye önünde demokrasi nöbetine devam edecek.

manisa-ikinci4_1024x680

Sayfalar: 1 2 3 4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir