KİMSENİN ONURU KIRILMASIN DİYE ÖYLE BİRŞEY YAPTI Kİ

25 Aralık 2014 Perşembe, 12:36

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde unlu mamüller işletmesi yöneticileri ihtiyaç sahibi aileler yararına elektronik tabela yöntemiyle ‘Askıda Ekmek’ uygulaması başlattı. İhtiyaç sahiplerinin onurunu kırmamak için yapılan uygulama sayesinde askıda kaç ekmeğin olduğunun öğrenilebildiği belirtildi.esh_24498

Subaşı Mahallesi Çamlıca yolu üzerinde unlu mamuller üzerine faaliyet gösteren Yüksel Dağ ve Yücel Dağ kardeşlere ait işyerinde, elektronik tabela yöntemiyle ‘Askıda Ekmek’ uygulaması başlatıldı. Hayırseverin ilgi göstererek destek verdiği uygulamada, ihtiyaç sahiplerinin onurunu kırmamanın hedeflendiği ve askıda kaç ekmeğin olduğunun kolaylıkla öğrenebilmenin amaçlandığı belirtildi.

İşletmeci Yüksel Dağ, “Turgutlumuz da ihtiyaç sahibi ailelerimize nasıl destek verebiliriz düşüncesiyle İstanbul’da gördüğümüz uygulamayı kendi işletmemizde de proje olarak hayata geçirdik. Alan elle veren eli buluşturmak istedik. Alan eli huzurlu, veren eli mutlu yapmayı istedik” dedi. ‘Askıda Ekmek’ uygulamasının Osmanlı döneminden kalan bir gelenek olduğunu dile getiren Yüksel Dağ, “Uygulama, hayırseverin bütçesine göre fazla ekmek alarak ihtiyacı olana bırakmasını sağlıyor. Turgutlulu hemşerilerimize de sosyal sorumluluğu kendine bilinç edinen tüm hemşerilerimize de ‘bir ekmek de siz paylaşın’ diye hayrı tavsiye ediyoruz” diye konuştu. Dağ, vatandaşların uygulamaya yoğun katılım gösterdiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir