KAYMAKAMDAN MUHTARA HERKES KAN VERDİ

27 Kasım 2014 Perşembe, 12:54

Şehzadeler Kaymakamlığı, 3. sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Kaymakamlık, Manisa Kan Merkezi işe işbirliği yaparak, 2 gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağış kampanyası düzenliyor. Kan bağışında Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, daire müdürleri, muhtarlar da hazır bulundu.

 FERDİ UZUN

Kaymakamlık olarak sosyal sorumluluk projelerine imza attıklarını kaydeden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Bu kapsamda ilk olarak Ramazan ayında Vakıf Huzur evinde kalan yaşlılarımıza iftar verdik.  Bu ziyaretimizde yaşlıların yanında olduğumuzu, onların bu hayatta yalnız olmadıklarını hissettirmekti. Onların mutlu olduklarını görmek bizleri onurlandırdı ve bu tür sosyal faaliyetlerin yapılmasının yerinde bir karar olduğu inancımız kuvvetlenmiş oldu” dedi.

Şehzadeler ilçesindeki kurum ve kuruluşlarda çalışan personel ve vatandaşlardan organ bağışı alınmasıyla ilgili Organ Bağışı kampanyası düzenlediklerini ifade eden Kaymakam Çorumluoğlu, “İstatistiki verileri incelediğimizde Türkiye genelinde bağışçı sayısı bugün itibariyle 77 bin 414 olup, Manisa 4 bin 89 bağışçı ile Türkiye genelinde 5. sırada yer alıyor” diye konuştu.

Kızılay Kan Merkezi ile koordineli bir şekilde Cumhuriyet Meydanı’nda Kan Bağışı Kampanyası düzenlediklerini söyleyen Kaymakam Çorumluoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kampanya da hedef organ bağışı kampanyasında olduğu gibi 100 olarak belirledik. Bu hedefimizi geçeceğimize inanıyoruz.” Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal, kamu kurum ve kuruluşların kan bağışı konusunda son zamanlarda çok duyarlı olduğunu belirterek, Şehzadeler Kaymakamlığı’na teşekkür etti. Daha sonra Kaymakam Çorumluoğlu, 15. kan bağışında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir