Kadının öldüğü geçitte, muhtar gözyaşlarıyla Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’a seslendi

08 Ekim 2018 Pazartesi, 17:33

Manisa’da sabah saatlerinde Hatice Çakmak’ın, hayatını kaybettiği kazanın meydana geldiği hemzemin geçidin bulunduğu bölgede basın açıklaması yapan mahalle sakinleri, tren yolunun çevre yoluna kaydırılması talebinde bulundu.

Manisa’da hemzemin geçidinden geçmek isteyen bir kadın trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kaza, saat 08.00 sıralarında Yunusemre ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde meydana geldi. Hatice Çakmak (40), işe gitmek için hemzemin geçidinden geçtiği sırada, Makinistler Oğuzhan K. ve Erhan U. idaresindeki İzmir- Balıkesir seferini yapan Ege Ekspresi yolu trenini fark etmeyerek, trenin altında kaldı. Trenin çarpması sonucu hemzemin geçidinde yaklaşık 30 metre sürüklenen Çakmak, olay yerine hayatını kaybetti.

Kazanın yaşandığı yerde Barbaros Mahallesi ve Yeni Mahalle sakinleri muhtarlar öncülüğünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Vatandaşlar kazaya tepki gösterirken, mahalle arasında kalan tren yolunun çevre yoluna kaydırılması konusunda yetkililere çağrıda bulundu. Barbaros Mahallesi Muhtarı Siyami Alak, daha önce bir çok dilekçe vermesine rağmen, Devlet Demir Yolları Bölge Müdürlüğü’nce hemzemin geçide üst geçit yapmak için izin verilmediğini ileri sürdü. Alak, şöyle devam etti: “Bu kadar vatandaşın canı ucuz mu. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Denizin altından yol ve tren yolu geçiyorsak bu tren yollarının da çevre yoluna alınmasını istiyorum. Bu vatandaşın canı ucuz değil. Kendimi zor tutuyorum. Psikolojim bozuldu. Barbaros Mahallesi’ndeki bu tren yollarına ne gerekiyorsa yapılmasını istiyorum. Kapatılsın istemiyorum. Mahallede 4 geçiş var. Mahallenin bir tarafını Devlet Su İşlerine ait sulama kanalı kapatmış. Diğer tarafını Devlet Demir Yolları kapatmış. Mahallenin içerisi cezaevi gibi. Yıllardır kanayan bir yara. Bu yarayı biran önce çözülmesi lazım.”

Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Özdemir ise, “Bugün burada çok üzücü bir olay yaşandı. Burası Barbaros Mahallesi ve Yeni Mahalle arasındaki ortak nokta. Daha önce Barbaros Mahallesi muhtarımızla birlikte gerekli yerlere defalarca yazı yazdık. Belediye başkanlarımızı, vekillerimizi buraya getirdik. Bir türlü çözüme kavuşamadık. Yetkililerden buranın biran önce çözülmesini, başka insanların da canlarının yanmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Sizde yorum yapın..