İŞTE MHP’NİN MİLLETVEKİLİ HEDEF SAYISI

08 Ocak 2015 Perşembe, 11:57

MHP Manisa İl Teşkilatı Başkanı Tanju Balatlı, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler için hazırlıklara başladıklarını belirtip, 6 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Milletvekili adayları belirlenirken kontenjan adaya yer verilmeyeceğini kaydeden Balatlı, ithal adayın parti oylarını artırmadığını gördüklerini söyledi.

Partisinin il teşkilatının olağan kongresinin 25 Ocak’ta Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda yapılacağını duyuran MHP Manisa İl Teşkilatı Başkanı Tanju Balatlı, başkanlığa aday olacağını açıkladı. 609 delegenin oy kullanacağı kongrede tek aday olduğunu dile getiren Balatlı, “Akhisar ilçesi dışında 16 ilçede kongrelerimizi tamamladık. 4 ilçede kan değişimine gittik. İl Başkanlığı adaylığında şu anda tek liste var ancak çıkabilecek ikinci bir listeye de saygılıyız. MHP demokrasiyi özümsedi. Başka bir listeyi engellememiz, önünü kesmemiz gibi bir durum olamaz” dedi.

Genel seçimde Manisa’da birinci parti olacaklarına inandığını dile getiren Balatlı, MHP Manisa Büyükşehir Belediyesini kazanmalarının bu seçimde büyük bir avantaj oluşturacağını ifade etti. Balatlı, “Genel seçimde 6 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz. İddialı olabilir ama biz bu iddiayı yerel seçimlerde gösterdiğimiz başarıyla gerçeğe dönüştürebiliriz” diye konuştu.

“KONTEANJAN ADAY OLMAYACAK”

Milletvekili aday belirleme yönteminin henüz kesinleşmediğini açıklayan Balatlı, “Aday belirleme yönteminde yerel yönetimlerin istekleri göz ardı edilmeyecek. Genel merkezimiz yerel yönetimlerin istekleri doğrultusunda karar verecektir” dedi. 2011 genel seçimlerinde Sümer Oral’ı kontenjan aday gösteren MHP’nin bu seçimde kontenjan kullanmayacağını açıklayan Balatlı, “Milliyetçi Hareket Partisi’nde artık kontenjan aday olmayacaktır. Kontenjan aday uygulamasının o kadar da başarılı olmadığını gördük” diye konuştu.

mhp-manisada-hedef-6-milletvekili-_8016_dhaphoto1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir