İŞTE MANİSA’DAKİ YARALAMALI VE ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZALARI GÖRÜNTÜLERİ!

19 Ekim 2014 Pazar, 19:51


MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü MOBESE kameraları, Turgutlu ve Şehzadeler ilçelerindeki yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarını kaydetti. Görüntülerde sürücülerin kural ihlali ve dikkatsizliği ön plana çıktı.

Kentin 48 ayrı noktasındaki 60 MOBESE kamerası farklı zamanlarda meydana gelen çeşitli trafik kazalarını görüntülendi. Kamera görüntülerine yansıyan kazalardan öne çıkanlar şöyle; Turgutlu’da Turgutlu-Ankara yolu Garaj Kavşağı’nda kırmızı ışıktan süratle geçen bir otomobil, kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen iki motosikletliye çarptı. Kazada motosikletinin üzerinden savrulan kişi kaza yerinde öldü.

Şehzadeler’de Sultan Camii’nin önündeki kavşakta geri manevra yapan bir otomobil sürücüsü, yaşlı adam ile genç kadına çarptı. Yere düşen iki kişi tekrar ayağa kalktı.

Turgutlu İlçesi Eski Garaj Kavşağı’nda ise kırmızı ışıktan geçen bir motosiklet sürücüsü kavşaktan çıkış yapan otomobili fark etmeyince çarpıştı. Motosiklet sürücüsü ile arkasındaki yolcu yere düşerek yaralandı. Motosikletteki iki kişinin kasksız olması dikkati çekti.

Kazalarının çoğunun dikkatsizlikten yüzünden meydana geldiğini söyleyen Manisa  Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, “Kazaların büyük bir oranı ya şoförlerin ya da yayaların dikkatsizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.