İŞTE KAHRAMAN MANİSALI! BAKIN NE YAPTI

31 Mart 2016 Perşembe, 23:23

Şırnak’ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonda şarapnel parçalarıyla başından ve bacağından yaralanan özel harekat polisi, evine dönmek istemedi.

TSK ve emniyet unsurlarınca başarıyla yürütülen operasyonda, çok sayıda kahramanlık hikayesi de yaşanıyor. El yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan bir özel harekat polisi, operasyon bölgesinden ayrılmayarak fedakarlık örneği sergiledi.

OPERASYON 15 GÜNDÜR YÜRÜTÜLÜYOR

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 14 Mart’ta başlatılan “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu” sürüyor.

EL YAPIMI PATLAYICI İLE YARALANDI

Silopi, Cizre ve İdil’in ardından 15 gündür Şırnak merkezideki operasyona katılan özel harekat polisi iki çocuk babası M.T, dün Dicle Mahallesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yer aldı. M.T, yaklaşık 2 saat devam eden çatışmada, teröristlerin bir eve tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şarapnel parçaları ile başından ve sağ bacağından yaralandı.

OPERASYON BÖLGESİNDEN AYRILMADI

Çatışma bölgesini terk etmek yerine çatışmaya devam eden M.N., silah arkadaşlarıyla bir saat daha operasyon bölgesinde kaldı. Operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından zırhlı ambulansla Şırnak Devlet Hastanesine götürülen M.T, ilk tedavisinin ardından doktorların rapor talebini reddetti.

Silah arkadaşlarını bırakmak istemeyen M.T, evine dönmek yerine iki günlük istirahatin ardından yeniden operasyonlara katılacağını söyledi.

“VATANIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Yaralarının hayati fonksiyonlarını etkilemediğini anlatan M.T,  yaptığı açıklamada, “Burada vatanımız için mücadele ediyoruz. Silah arkadaşlarımı bırakıp evime gidemezdim. TSK ve emniyet güçleri kenetlendik. İnşallah en kısa sürede bu operasyonu başarıyla tamamlayacağız. Çocuklarımı eşimi elbette çok özledim ancak bu görevi de başarıyla tamamladıktan sonra Allah’ın izniyle gönül rahatlığı ile aileme kavuşacağım” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir