İŞÇİ OLARAK GİRDİ PATRONU OLDU!

12 Aralık 2015 Cumartesi, 14:23


İlkokul mezunu İsa Tetik, bulaşıkçılık, garsonluk ve aşçılık olarak devam ettiği iş yaşamında, çalıştığı şirketi satın alarak 10 kişiye istihdam sağlayan patron oldu.

Manisa’nın Salihli ilçesi Poyrazdamarı köyünde 1970 yılında dünyaya gelen İsa Tetik’in başarılı yaşam öyküsü her çalışanın da aynı zamanda rüyası. Norveç’in başkenti Oslo’da yaşayan ilkokul mezunu İsa Tetik, bulaşıkçılık, garsonluk ve aşçılık olarak devam ettiği iş yaşamında, çalıştığı şirketi satın alarak 10 kişiye istihdam sağlayan patron oldu. “Hedefim bin kişiye istihdam sağlamak” diyen Tetik, yeni yatırımlara hazırlandığını söyledi. Restoran işinden geldiği için mutfak ekipmanları satan şirkette başarılı olduğunu söyleyen İsa Tetik, fabrikada anahtar teslimi mutfak yaptıklarını belirtti.

BULAŞIKÇILIK YAPTI

İlkokulu köyde okuduktan sonra ailesi ile birlikte İzmir’e göç eden İsa Tetik,1997 yılında elinde işçi bavulu ile Norveç’e adım attı. “Geldiğimin üçüncü günü Oslo’da bir pizzacıda bulaşıkçı olarak işe başladım.” diyen Tetik, gece gündüz, birkaç işte birden çalıştığını, sonunda da muradına erdiğini belirtti.

1 MİLYON DOLARA ALDI

Restoran ve mutfak ekipmanları satan Turnor şirketinde 4 yıl işçi olarak çalışmasının ardından 2015 yılında patronundan gelen teklifi değerlendirerek, çalıştığı şirketi satın aldığını kaydeden İsa Tetik, “Maaşlı olarak çalıştığım şirketi birikimlerimi de ortaya koyarak 1 milyon dolara satın aldım. 2015 yılı ciromuzu 12 milyon kron yani yaklaşık 1.4 milyon dolar olarak kapatacağım. 2016 yılı ciro hedefimiz ise 2 milyon dolar. Şu anda 10 kişiye istihdam sağlıyorum.” diye konuştu. (Kaynak:Sözcü)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir