İŞ KUR İL MÜDÜRÜ YÜKSEL UÇAR GÖREVDEN ALINMASIYLA İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU!

18 Kasım 2014 Salı, 13:13

İş ve Çalışma Kurumu (İŞKUR) Manisa İl Müdürü Yüksel Uçar, hakkında görevden alındığına dair basına yansıyan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Uçar, “Çıkan haberler doğrudur. ama paralel yapı diye adlandırılan yapıyla hiçbir alakam yoktur” dedi.

FERDİ UZUN

İş ve Çalışma Kurumu (İŞKUR) Manisa İl Müdürü Yüksel Uçar, geçtiğimiz hafta hakkında basında çıkan ‘görevden alınma’ haberi ile ilgili konuştu. Uçar haberin doğru olduğunu belirterek: “Hakkımda basında çıkan haberler gerçek niteliktedir. Bu olay uzun zamandır konuşuluyordu. Elime şu anda herhangi bir tebligat gelmedi ama hafta içerisinde geleceğini tahmin ediyorum. Ben 7 yıl 7 aydır Manisa’da İŞKUR müdürlüğü yapıyorum. Bakanlığımız nasıl uygun gördüyse öyle olacaktır. Manisa Merkez’de kalmayacağım, herhangi bir ilçeye görevlendirilebilirim. Müdürlük yapıp yapmayacağım da belli değil, bakanlığımız nasıl uygun görürse öyle olur.” dedi.

esh_24498

‘PARALEL YAPIYLA ALAKAM YOK’

Paralel yapı ile herhangi bir alakası olmadığını ifade eden Uçar, şunları söyledi: “Öyle yapılarla herhangi bir alakam yok. Ben askeri dönemde memurluğa başladım. Eğer böyle bir yapıyla ilgim olsaydı beni memur yapmazlardı. Bu iddialar doğru değildir. Biz sadece devlet memuruyuz.”

‘KONUŞMAK İSTEMİYORUM’

Görevden alınma kararının siyasetçilerle ilgisi olup olmadığı sorusu üzerine Uçar: “Bu konuda konuşmak istemiyorum.” cevabını verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir