GEZİ EYLEMCİLERİ ŞUBAT’I BEKLEYECEK!

12 Aralık 2014 Cuma, 18:56

 

 

Gezi Parkı eylemlerinde dönemin başbakanına hakaret ettikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan 22 kişiden 2 kişinin ifade vermemesi nedeniyle dava 19 Şubat’a ertelendi. Böylece dava 4 kez ertelenmiş oldu.

Ferdi UZUN

Gezi Parkı eylemlerinde dönemin başbakanına hakaret ettikleri gerekçesiyle 22 kişiye açılan davanın 3. Duruşması da ertelendi. Daha önce 16 kişi ifade verirken bu gün 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada 4 kişi ifade verdi. Çeşitli nedenlerden dolayı davaya gelemeyen 2 kişinin katılamaması sebebiyle mahkeme davayı 19 Şubat 2015 tarihine erteledi. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle açılan davanın 4. Duruşması yine Manisa Adalet Sarayı’nda görüşülecek. Manisa Emek Demokrasi ve Barış Platformu üyeleri de sabah duruşmanın yapıldığı Adliye Sarayı önüne gelerek destek verdi. Duruşma sonrasında açıklamada bulunan avukatlardan İmran Çakır, bu davanın da beraatla sonuçlanacağına inandıklarını bildirdi.

 

 

Manisa’da Gezi olaylarına katıldıkları gerekçesiyle yargılanan 189 kişinin beraat etmesinin ardından, 189 kişinin 22’ine Başbakan’a hakaret suçundan yeniden dava açılmıştı. 16 Mayıs’ta duruşması yapılan davaya yeteri kadar katılım olmadığı gerekçesiyle ertelenmişti. Davanın ikinci duruşması da bayram öncesine denk geldiği için 12 Aralık’a alınmıştı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir