ERYILMAZ’DAN İŞSİZLİK VURGUSU

16 Nisan 2015 Perşembe, 23:16

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, işsizliğin son zamanlardaki artışına dikkat çekerek “AK Parti iktidarının miladı dolmuştur” dedi.
MHP Manisa milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, Türkiye ekonomisinin kan kaybettiğini ifade ederek 4 milyona yaklaşan işsizlik rakamlarının Türkiye için bir felaket olduğunu söyledi. Hasan Eryılmaz, “Birileri hala çıkıp Türkiye’de ekonominin iyiye gittiğini Dünya ekonomisinde önemli yerde oldukları gibi safsatalarla milletin kafasını bulandırmaya devam ediyor. Rakamlar ortada! İşsizlik almış başını gidiyor. Her 5 gencimizden biri iş bulamaz durumda. Asgari ücretle bırakın bir ailenin geçinmesini bir kişi bile geçinemez durumda. İşsizlik gün geçtikçe artıyorken hükümet yetkililerinin buna rağmen hangi yüzle ekonominin iyiye gittiğini açıklaması anlam verilemez bir hal almış durumdadır” dedi.
Eryılmaz, “Bir takım ayak oyunlarıyla işsizliğin üzeri örtülmeye çalışılmaktadır. Ama artık Türk milleti uyanmıştır. Birileri kendilerine göre milleti kandırmaya devam etsin. Ama Haziran ayında aziz milletimiz bunun cevabını çok iyi verecektir. Bizler mazlum olan herkese soframızda yer veririz ama ne yazık ki Suriyeli sığınmacılarla bu durum kemikleşmiş durumdadır” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket’in ekonomi politikalarından da söz eden Eryılmaz, “Genel başkanımızın sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi aç ve açıkta kim varsa elinden tutacağız. Elimizi uzatıp gönlümüzü açacağız. Orta sınıfa soluk aldıracağız. Zenginden fakire gelir transferi sağlayacağız. İhtiyaç sahibi her aileden bir kardeşimize iş imkanı sağlayacağız. Binlerce işsiz üniversite mezunu kardeşleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.