ERDOĞAN’A AYAKKABI GÖSTEREN KADIN CHP’DEN ADAY ADAYI!

26 Kasım 2014 Çarşamba, 15:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan olduğu dönemde Manisa’nın Akhisar ilçesinde gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde ayakkabı kutusu gösterdiği için gözaltına alınan ve bir anda Türkiye gündemine oturan Nurhan Gül, 2015’te yapılacak olan genel seçimlerde CHP’den Manisa milletvekili aday adayı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimler öncesi 28-29 Aralık 2013’te Manisa’ya gelirken, Merkez, Akhisar, Turgutlu, Salihli ve Demirci’de mitingler düzenlemişti. Manisa’nın Akhisar ilçesindeki toplu açılış töreninde Erdoğan’a, konuşma yaptığı sırada evinden ayakkabı kutusu göstererek protesto eden Nurhan Gül gözaltına alınmıştı. Nurhan Gül, 2 saat gözaltında kaldıktan sonra gösterdiği ayakkabı kutusuyla birlikte savcılık tarafından, “Barışçıl bir demokratik eylem” gerçekleştirdiği için serbest bırakılmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nurhan Gül’ü arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunmuştu.

 

KILIÇDAROĞLU ARAMIŞTI

 

Erdoğan’a gösterdiği ayakkabı kutusuyla bir anda Türkiye gündemine oturan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu ve Manisa’daki  yerel seçimlerdeki Cumhuriyet meydanındaki halka sesleniş mitinginde  platforma çıkarttığı 48 yaşındaki Nurhan Gül, 2015’te yapılacak olan genel seçimlerde CHP’den Manisa milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

 

AKP’YE KARŞI MÜCADELEYE DEVAM

 

AKP iktidarının Türkiye’yi kötüye sürüklediğini vurgulayan Nurhan Gül, “AKP’ye karşı ilk tepkimi o zaman Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a ayakkabı kutusu göstererek gerçekleştirdim.Şimdi mücadelemi sürdürmek için genel seçimlerde benim yanımda olan CHP’den milletvekili aday adayı oluyorum.Üçüncüsü ise üyelerin destekleriyle milletvekili adayı olacağım” diye konuştu.

 

ERDOĞAN’I PROTESTO NEDENİ

 

Nurhan Gül, ayakkabı kutusunu sallama sebebini ise şöyle açıklamıştı: “Almış olduğum 690 lira emekli maaşımın düşük olmasından dolayı ve buna yolsuzun ve hırsızın peşine düşülmektense savcının ve polisin peşine düşülmesinin sebep olduğunu düşündüğümden dolayı protesto ettim. Olayın duyulmasıyla birçok arkadaşım arayarak destekte bulundular. Ayrıca dört beş avukat arayarak, avukatlığımı yapmak istediler.”

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir