ELEKTRİĞİ KESİLİNCE ELİNDE TÜFEKLE ELEKTRİK KURUMUNU BASTI

25 Aralık 2014 Perşembe, 17:44

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, borcundan dolayı elektriğinin kesildiğini iddia eden bir şahıs, elindeki tüfekle Gediz A.Ş.’nin tahsilat ofisine girdi. Olay sırasında personel ve fatura ödemek isteyen vatandaşlar büyük panik yaşadı.
Turgutlu Altay Mahallesi Akgün Sokak üzerinde bulunan Gediz A.Ş. tahsilat servisine gelen Ali B. (39) isimli vatandaşın, elektriğinin kesik olduğunu ve bir miktar para yatırarak elektriğinin açılmasını istediği iddia edildi. Elektrik kurumunun borcun tamamı yatırılmadan hizmet veremeyeceklerini belirtmesi üzerine tahsilat ofisinden ayrılan şahıs elinde tek kırma tüfekle tekrar geri döndü ve tahsilat ofisinde tansiyon yükseldi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye intikal eden polis ekipleri şahsı kısa sürede etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. İfadesi alınmak üzere götürüldüğü Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Amirliği’nden çıkarken kameralara konuşan öfkeli vatandaş, “Çekin ağabey çekin şimdi açtıracağım ben elektriği, ben eşkıya mıyım, şu memlekete bak” dedi. İlk gözaltından sonra adliyeye sevk edilen Ali B., “Şu halimize bakın elektrik parası yatırmaya gidiyorum düştüğümüz duruma bakın” diye isyan etti.
Adliyeye sevk edilen şahsın sorgusu devam ederken, Gediz A.Ş.’den bir açıklama gelmedi. Yaklaşık bin 500 TL borcu olduğu öğrenilen şahsın üzerinden bıçak ve Gediz A.Ş.’ye girdiği tek kırma tüfek kanıt olarak emniyetçe delil kaydıyla ifade tutanağına eklendi. Yaşanan gergin ve panik dolu dakikalar sonrası soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

ÖFKELİ VATANDAŞ ELİNDE TÜFEKLE ELEKTRİK KURUMUNU GİRDİ

Sayfalar: 1 2 3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir