EFSANE KOMUTANDAN OLAY YARATACAK AÇIKLAMALAR!

16 Kasım 2014 Pazar, 15:16

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, CHP’den istifa eden Emine Ülker Tarhan’ın kurduğu Anadolu Partisi’yle ilgilli yaptığı değerlendirmede, “Dilekçe verilerek parti mi kurulur? Sen onu bana sor hemşerim. Bu bildiğiniz gibi bir iş değil. Bir partiyi sakın eski kaşarlarla kurma olur mu? Akrep gibi döner seni sokarlar, biz bunu öğrendik” dedi.

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisini il teşkilatı binasının açılışını yapmak için Manisa’ya geldi. Pamukoğlu, partili gençler tarafından partinin flamalarıyla karşılandı. Parti binasının açılış kurdelesini kesen Pamukoğlu, daha sonra gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.esh_24498

2015 Genel Seçimleri’ne 7 ay kadar bir süre kaldığını hatırlatan Pamukoğlu, “Ancak, işler kötü. Halk iktidar partisinden, düzenin parçası olan iki partiden ve PKK’nın legal partisinden artık ümidi kesmiş durumda. 2015 seçimlerinde AK Parti büyük ihtimalle birinci parti olarak çıkacak. Ama bizim hedefimiz tek başına hükümet kuracak kadar oyu alamamalarıdır. CHP ve MHP tabanı 5 yıldır benden oyların bölünmemesini ve cephe kurulmasını istiyorlar. Ben de tabanın sesine kulak vererek iki parti ile görüştüm. İkisinin de yapacağı herhangi bir şey olmadığını gördüm. Bunların tek istekleri koltukları ve şahsi çıkarları. Bunların ne halkla ne de gençlerin geleceği ile ilgili bir istekleri yok. Bunu halkın anlaması lazım. Parlamentoya bir partinin daha girmesi gerek. Biz buna hazırız, açık ve net bir partiyiz. Biz halkın desteğiyle açılan, aidatlarla yürüyen bir partiyiz. Onlar gibi hazineden para almıyoruz. Şu an yüzde 4-5 civarında bir oyumuz var” diye konuştu.

ANADOLU PARTİSİ’NE ELEŞTİRİ

CHP’den istifa eden Emine Ülker Tarhan’ın kurduğu Anadolu Partisi (ANA Parti) ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Pamukoğlu, “Öyle parti mi olur? Dilekçe verilerek parti mi kurulur? Sen onu bana sor hemşerim. Bu bildiğiniz gibi bir iş değil. Bir partiyi sakın eski kaşarlarla kurma olur mu? Akrep gibi döner seni sokarlar, biz bunu öğrendik. Diğerleri de öğrenir. Partiyi bizim gibi kuracaksın. Partimizin içinde halk var. Yok ANAP’tan gelmiş, yok DSP’den gelmiş, yok DP’den gelmiş. Böyle bişey olmaz. Yaparsan başına gelecekleri görürsün. Ne olduğunu en kısa sürede göreceksiniz” diye konuştu.

Pamukoğlu açıklamalarının ardından partisini Manisa İl Başkanı Ahmet Turgaygöz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet ettikten sonra Salihli İlçesi’ne hareket etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir