CHP’LİLERDEN PROTESTO

23 Ocak 2015 Cuma, 13:24

MANİSA’da CHP il Gençlik Kolları üyeleri, Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesiyle davada sanıklara verilen cezaları yetersiz bulup, basın açıklamasıyla protesto etti.

CHP Manisa İl Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 50 kişi, Gezi Parkı eylemleri sırasında yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan polis ve diğer sanıklara verilen cezaları yeterli bulmadıkları için basın açıklamasıyla bu duruma tepki gösterdi. Şehzadeler İlçesi Manolya Meydanı’nda biraraya gelen grup adına basın açıklamasını CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka yaptı. Türkiye’de adaletin tam işlemediğinin en son göstergesinin Ali İsmail Korkmaz davası olduğunu söyleyen Bozyaka, “Yeni Türkiye’nin siciline bir utanç tablosu daha eklendi. ‘Parkı yok edip yerine AVM yapacağım’ diyen Başbakan’ı protesto eden 19 yaşındaki genci, üç fırıncıyla iki polis linç etti. Yumurta atana 5 yıl, baklava çalana 12 yıl, taş atan çocuklara 20 yıl hapis cezası veren ve cezayı ertelemeyen Türk adaleti; Ali İsmail Korkmaz’ı linç edenlere ödül gibi ceza verildi. Ali İsmail Korkmaz’ı öldüren ve en çok cezayı alan iki polis, 4.5 yıl sonra serbest bırakılacak. Şu ana kadar Gezi şehitlerinin hiçbir davasında adalet bulunamadı” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın davasının henüz bitmediğini dile getiren Bozyaka, “Ali İsmail Korkmaz’a son tekmeyi yargı attı. Ancak Ali İsmail Korkmaz davası henüz kapanmadı. Halk bitti demeden bu dava bitmeyecek. Bu dosya kapanmayacaktır. Bu dava biz bitti demeden bitmez. Gençliği susturamayacaklar. Adalet sağlanamayan her an, bizim kavgamız daha çok sokaklara tanışacaktır” diye konuştu. Basın açıklamasının ardından “Korkmaz’a son tekmeyi yargı attı” sloganları atan grup, dağıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir