CENGİZ ERGÜN O GÖRÜNTÜLERİ AFFETMEDİ

05 Ocak 2015 Pazartesi, 13:39

Ayağı çamur olmasın diye köylülerin sırtına binen Manisa Büyükşehir Belediyesi müdürlerinden Nedim Zurnacı hakkında açıklama yapıldı.

30 Aralık 2014 tarihi itibariyle bölgemizde baş gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, Akhisar ilçemize bağlı Çamönü Mahallesi’nde yoğun kar yağışının ardından zarar gören seraların incelenmesi ve hasar tespiti yapılması için Kırsal Hizmetler Daire Başkanımız Nedim ZURNACI ve bir heyet, 31 Aralık 2014 tarihinde görevlendirilmiştir.

Yapılan çalışma esnasında hizmet anlayışımız, vatandaşa yaklaşımımız ve değerlerimiz açısından asla tasvip etmeyeceğimiz şekilde Daire Başkanımızın çiftçilerimiz tarafından taşınmasına ilişkin olarak görüntüleri basına da yansıyan olay meydana gelmiştir.

Meydana geldiği andan itibaren takibimizde olan olaya istinaden, olaydan sonraki ilk mesai günü olması hasebiyle bugün itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125 ve devam eden maddeleri gereğince idari soruşturma başlatılmış ve ilgili daire başkanımız görevinden alınmıştır.

Özellikle bilinmesi gerekir ki, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, ‘Milletin efendisi’ olan köylümüz, sırtımızda taşımamız gereken değere haizdir. Bu gerçeklikten yola çıkarak bilinmesini isteriz ki, ne Belediye Başkanı olarak şahsımızın, ne de çalışanlarımızın bunun aksine bir davranış içerisinde olması mümkün değildir ve bunun aksine olabilecek hareketleri de hoş görmemiz söz konusu olmayacaktır. Kaldı ki bizlerin halkla iç içe olduğumuzu gösteren birçok olay, kamuoyunun malumudur.

Bizler dahil tüm kamu görevlileri, çalışmalarında, hal, hareket ve davranışlarında, kurumlarının vizyonları ve prestijleri, kamuoyu güvenilirlikleri için azami itina ve dikkati göstermek mecburiyetindedirler. Buna rağmen bir çalışanımızın bireysel olarak yaptığı bir hatanın belediyemize ve mensubu bulunduğum siyasi kimliğe mal edilmeye çalışılması, hele bundan yola çıkarak siyasi eleştirilere varacak kadar spekülasyonlar yapılması, anlayışımız gereği çok yanlış addedilmiştir.

Toplumun tüm kesimleri ve hangi siyasi düşünceden olursak olalım, vatandaşımıza karşı yapılacak en ufak bir saygısızlığı görmezlikten gelmemek durumunda olduğumuzu, üzerine ciddiyetle gitmemiz gerektiğini, bu durumu aynı zamanda devlete karşı işlenen her fiilde de göstermemiz gerektiğini, topyekün bir şekilde tüm yolsuzluklarla da mücadele etmemiz gerektiğini ve bunlara da hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade etmek durumundayız.

Bu vesile ile tekrar bilinmesini isteriz ki, kamu hizmeti görürken ve belediye hizmetlerini yürütürken çalışanlarımız tarafından yapılacak en ufak yanlış dahi göz ardı edilmeyecek, gereken her türlü önlem alınacak ve müeyyideler uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

8 Yorum

 1. seda duman

  5 Ocak 2015 at 15:39

  BAŞKANIM YA ADAM GİBİ ADAM ALLAH SİZE BU DUNYADA DA CENNETTEDE GÜZEL MAKAMLAR VERSIN INSALLAH

 2. ramazan

  5 Ocak 2015 at 18:33

  MEMLEKET ADAM GÖRSÜN CENGİZ ERGÜN ADAM GİBİ ADAMSIN.SONUNA KADAR ARKANDAYİZ. DEMİRCİ DEN RAMAZAN AKGUN

 3. isa

  5 Ocak 2015 at 18:50

  Sen bitanesin baskanim helal olsun sana bu yuzden seni seviyoruz boyle adamlari barindirma baskanim

 4. soner

  5 Ocak 2015 at 20:59

  allah basımızdan eksık etmesın sızı cengız ergün baskanım allah daım yanında olsun

 5. ibrahim

  5 Ocak 2015 at 21:13

  Baskan birde o kaldirimlara tasan taburelerin oldugu kahvehaneleri kapatabilse manisa baska bir manisa olacak ama kahvehanelere gucu ywtmiyor

 6. Hüseyin Vural

  5 Ocak 2015 at 22:11

  Helal olsun Başkan böyle çürük yumurtaları ayıkla,bu olumsuz davranış partimize eksi yazmışken iadei itibarda bulundun.Bu arkadaşta iyi öğrensin ayakta körüklü çizmeler,boynunda poşu,kafada sekiz köşeli gakkoş şapkayla,köylülük olmaz,böyle şekilcilik içinda olanlarda,MHP Belediyesinde hiç tutmaz.

 7. şahin toker

  16 Ocak 2015 at 21:16

  YAAA ALLAH AŞKINA NEDİM ZURNACIDA ADAM GİBİ ADAMDIR KÖYLÜ BİN DEFA SÖYLEDİ NEDİM BEYİN İLGİSİ YOK BİZ BİR ANDA OLAN DEDİ NEDİM ZURNACI İÇİN KARALAMA YAZMAYIN SAKIN ADAMIN HASIDIR EFENDİDİR SAYGILIDIR YAZIKLAR OLSUN DERİM BİMEDEN YAZANA RESİMLE ADAM DEGERLENDİREN ZATEN ADAM DEGİLDİR BİLESİNİZ

 8. şahin toker

  16 Ocak 2015 at 21:17

  EVET NEDİR ZURNACI KÖYLÜNÜN HAS DOSTUDUR KÖYLER İÇİN ÇOK ŞEYLER YAPMIŞTIR AMA AGZI OLAN KONUŞUYOR ALLAH SABIR VERSİN NEDİMEDE

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir