CENAZELER ANKARA’DAN MANİSA’YA GELDİ TOPRAĞA VERİLDİ!

11 Ekim 2015 Pazar, 21:43

Ankara‘daki terör saldırısında yaşamını yitiren Emin Aydemir (45) ile Rasül Yanar’ın (40) cenazeleri, memleketleri Saruhanlı‘nın Azimli Mahallesinde toprağa verildi.

Araç konvoyu eşliğinde Saruhanlı Devlet Hastanesi morguna getirilen cenazeler, ardından helallik alınması için Saruhanlı’nın Azimli Mahallesi’ndeki evlerine götürüldü.

Evli ve 5 çocuk babası Rasül Yanar ile evli ve 4 çocuk babası Emin Aydemir’in cenazeleri, Mahalle Camisi’nde kılınan cenaze namazı ardından Azimli Mahallesi Kabristanlığı’nda toprağa verildi.

Patlamada ölen Aydemir’in eşi Yıldız (43) ile çocukları Oktay (25), Feyyaz (22), Mediye (19), Azadcan (15) ve Evindar (14) ile patlamada ölen Rasül Yanar’ın eşi Ördek (40) ve çocukları Önder (21), Ömer (19), Yusuf (13), Aslı (7) cenaze töreninde Kürtçe ağıtlar yaktı.

Cenazeye aile ve yakınları ile Manisa ve ilçelerinden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

– Cezaevindeki kardeşi de getirildi

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze törenine Emin Aydemir’in Manisa T Tipi Cezaevinde hükümlü Salih Aydemir de (40) cezaevi aracıyla getirildi.

Cenaze töreni öncesinde İl Emniyet Müdürü Tafyfur Erdal Ceren ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan, mahallede kurulan taziye çadırını ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundular.

Öte yandan, Rasül Yanar’ın cenazesini Ankara’dan Manisa’ya getiren cenaze aracının, Afyon yakınlarında arıza yapması nedeniyle cenaze töreninin geciktiği, bu nedenle cenazelerin defin işlemlerinin gece yapıldığı bildirildi.

Cenaze namazında taşkınlık çıkarmak isteyenlere çok sayıda vatandaş müdahale ederek ‘Asker bizim askerimiz, polis bizim polisimiz’ diyerek taşkınlık yapanlara tepki gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir