ESKİ GARAJIN AKIBETİ BELLİ OLDU!

12 Kasım 2014 Çarşamba, 16:10

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Tıp Merkezi kurmak için ilk adımı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde attı. Sağlık Daire Başkanlığı tarafından verilen önerge ile Türkiye’de pek çok ilde örneği bulunan Tıp Merkezi’ni Manisa’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Özellikle Sakarya Büyükşehir Belediye’nin bünyesinde başarıyla yürütülen ve incelemelerimizin ardından Manisa Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde kurmayı hedeflediğimiz Tıp Merkezi’nin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Tıp Merkezi’nin yeri ise eski garajın gişelerinin yer aldığı kısım olacak.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulması öngörülen Tıp Merkezi’ne yönelik teklif, Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında görüşüldü. Tıp Merkezi’ne yönelik bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, özellikle Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sağlık hizmeti veren Tıp Merkezi’ni incelediklerini, tespitleri doğrultusunda bir planlama içerisinde olduklarını ifade etti. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’ndan Dr. Ahmet Kındır da SGK ile anlaşmalarının bulunduğunu ifade ederek, “Tıp Merkezi’nde SGK kapsamında sosyal yönüyle halka ulaşacak aynı zamanda belediye mensuplarına da hizmet verilecektir. İşyeri hekimliğinin de gündeme geleceği Tıp Merkezi sağlık hizmetlerini de halka ulaştırmış olacaktır” dedi. Bilgilendirmenin ardından söz alan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, da belediyelerin bu konuda başarılı olmadıklarını ifade ederek olumsuz düşüncelerini dile getirirken, yine de kurulacak olan Tıp Merkezi’nin hayırlı olmasını temenni etti.

Hedef Sağlık Hizmetlerinde de Yüksek Başarı

Tıp Merkezi’nin nerede kurulacağı yönünde soru üzerine açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise merkezin eski garajın bulunduğu alanda gişe bölümünde olacağını söyleyerek, “Sanıyorum ilk etapta 4 poliklinik olarak hizmet verecek olan Tıp Merkezi’ni eski garajın gişe bölümünde kurarak çok güzel bir sağlık hizmet birimi oluşturma düşüncesindeyiz. Sakarya’da bu iş çok güzel bir şekilde yürütülüyor, diğer büyükşehir belediyelerinin de Tıp Merkezi mevcut. Sayın Çerçi’nin de ifade ettiği gibi başarılı da olursak ilçelerimizde de Tıp Merkezleri kurabiliriz. Elbette hedefimiz sağlık hizmetlerinde de yüksek başarı elde etmektir” dedi. Verilen önerge oy birliği ile kabul edildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir