BAŞKAN ERGÜN AK PARTİLİ TANRIVERDİ’YE CEVAP VERDİ

26 Kasım 2014 Çarşamba, 19:11

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula’ya yapılacak katı atık bertaraf tesisi için AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin “Kula’yı çöplüğe çevirmem” söylemlerini eleştirdi. Ergün, “Kendisine sormak lazım: 3 dönem vekillik yaptığın bu süreçte Kula’ya yapılan tehlikeli atıklar tesisini kim kazandırdı? O firmaya o izni veren kendisi değil midir? 450 bin nüfusa hizmet edecek yeri engellemeye çalışıyor. Kendisi gündemde kalmak için Cengiz Ergün ile uğraşıyor” dedi.

Haber Merkezi

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin “Kula’yı çöplüğe çevirmem” söylemlerini eleştirdi, Başkan Ergün, “Manisa medyasında birileri iki gündür i atıp tutuyor. Adını vermekten çekinmeyeceğim. 30 Mart yerel seçimlerinde aday olan kişi Hüseyin Tanrıverdi, Kula’da açıklamalarda bulunmuş. Her ne kadar siyasette cevap vermeyi pek sevmesem de iki kelam etmeden de geçmek istemiyorum. “Kula’yı çöplüğe çevirmem” demiş. Kendisine sormak lazım: 3 dönem vekillik yaptığın bu süreçte Kula’ya yapılan tehlikeli atıklar tesisini kim kazandırdı? O firmaya o izni veren kendisi değil midir?” dedi.

En güzel cevabı halk vermiştir

Ergün son olarak şunları söyledi: “Organik ve evlerimizde toplanan çöplerin bertaraf tesisleriyle orda bir tesisin yapılacak olması sadece Kula’yı değil yaklaşık 8 ilçeyi kapsayacak. 450 bin nüfusa hizmet edecek yeri engellemeye çalışıyor. Kendilerinin tüzüğü itibariyle yeniden aday olma ihtimali yok. Kendisi gündemde kalmak için Cengiz Ergün ile uğraşıyor. Ey Hüseyin Tanrıverdi 30 Mart’ta yapılan seçimlerde sana en güzel cevabı bu halk verdi.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir